| boy95boy a întrebat:

Mai sunt virgina daca am facut sex cu prietenul meu?
El a introdus-o odata in mine dar nu m-a durut si nu mi-a curs sange deloc.
Mai sunt virgina sau daca nu mai sunt de ce nu m-a durut si nu a curs sange?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu mai esti virgina.
20% din femei nu sangereaza la deflorare, fie fiindca nu au himen din nastere, fie fiindca himenul este foarte subtire si se rupe usor, fie fiindca au himen elastic si se va rupe la prima nastere vaginala.
Dar virgina este numai o femeie care nu a avut niciodata nici un contact sexual.

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu e neaparat sa-ti curga sange. Si chiar daca himenul nu s-a rupt, teoretic nu mai esti virgina de la primul contact sexual. Si nu la toate se manifesta prin dureri.

| adrianajollie a răspuns:

Logic ca nu... depinde de organism daca iti curge sau nu sangehappy
poate ai himenul foarte elastic, sau poate nu s`a rupt, dar virgina nu mai estiwinking

| Biencel a răspuns:

Hm... daca spui ca nu s-a rupt si nu ai simtit nimic practic mai esti, dar teoretic nu. Si faptul ca ti-a bagat-o doar o data nu inseamna ca a-ti facut " sex " ( zi mai bine dragoste ca asa e mai frumos :X ). Sunt si cazuri in care nu se rupe, dar mai rar. Daca tii neaparat sa afli du-te cu cineva la un ginecolog. Ai grija:*.

| Copilcuvise a răspuns:

Logic ca nu mai esti! Cum sa mai fi de vreme ce ai facut sex?! Ce logica aistraight face. Nu e neaparat sa iti curga sange. Poate ca himenul inca este intact si de aceea nu ti-a curs sangehappy.