| eusnualta_8950 a întrebat:

Atunci cand o fata este dezvirginata, acel sange curge cand este prima oara penetrata? Sau in timp ce o face prima oara curge?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu e obligatoriu sa curga, pentru ca nu toate au himen, sau si l-au rupt pe bicicleta, la balet cu spagatul, sau pe cal, sau cine stie cum!
Si daca curge, e foarte putin, nici nu isi da seama, daca stii sa fi "artist" si sa o incalzesti ca lumea, incat excitatia sa poata eclipsa mica durere! Sa bea un pahar d vin rosu inainte cu 20 de minute!
Si mare atentie la igiena mainilor si a zonei! Fii bland, rabdator si finut!

Grabeste-te incet!, ca merita! Fa-i masaj, sarut-o continuu si spune-i cat de mult tii la ea, si incurajeaz-o ca va fi bine!

Atentie! Orgasmul nu e obligatoriu, si mai ales prima data! Este destul timp si pentru el, cand va stitit deja mult mai bine, si ea e mai relaxata!

Ideal e sa fi facut Petting ceva timp - cateva luni! - inainte de dezvirginare!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incepe sa curga la ruperea himenului (adica la prima penetrare). Nu-ti inchipui valuri de sange, majoritatea fetelor pierd o picatura sau doua.

| Gabitsza a răspuns:

Cand este prima data penetrata.

| Slow a răspuns:

Nu este neaparat sa curga sange. Dar cand penisul rupe himenul (pielita aceea din vaginul fetelor virgine), automat curge sange ( la majoritatea fetelor, dar nu la toate). Gandeste-te ca ea se rupe de peretii vaginului, de acolo si sangerarea.

| BlueShaRk_2770 a răspuns:

Curge sange doar cand penisu este introdus in vaginhappy///...happy

| britneyss a răspuns:

Nu este coerentă întrebarea. Depinde de la caz la caz. Se poate întâmpla să nu curgă chiar deloc

| poky a răspuns:

Nu poti spune ca va curge ci sangeraza in momentul in care plesneste aceea membrana aflata la baza vaginului si nu va curge pe tot timpul actului sexual sper ca te am linistit