| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.azi dimineata cand sa merg la scoala abia ce iesisem din bloc si ma oprii pe scara sa imi deschid umbrela ca ploua.ma uitam in jos si cand ridicai deodata ochii vazui pe cineva la distanta in fata mea alergand, era un baiat care statuse inainte sa=l vad in mijlocul drumului si se uita sa vada cine iasa din blocuri...erau 4 scari.ideea e ca el ma vazu inaintea mea fiindca eu nu-l observasem ca ma uitam in jos, la care reactia lui fu urmatoarea: cand ma vazu incepu sa fuga repede in fata dupa care lua curba tot fugind punandu-si mana la fata, o acoperea, ca sa nu-i vad chipul. ceva imi spune cum ca m-ar qnoashte fiindca altfel nu fugea ca si cum ar fi avut ceva de ascuns, fiindca se vazu clar ca nu vru sa-i vad chipul de teama ca si cum l-as fi reqnoscut.ideea e ca daca nu fugea nu mi se parea nimic dubios la baiatul respectiv.tzin sa mentionez ca nu iesise din bloc deoarece el nu era langa scara si nici in fata primei scari ci cu mult mai departe si ma uitai si in toate partile sa vad daca ashtepta pe cineva si nu era absolut nimeni.cand ajunsai inspre strada ma uitai in partea in care el fugise nu era nimeni.probabil intrase in unul din magazinele aflate langa strada.nu ma dusai inspre locul in care fugi fiindca oriqm intarziasem la ore.problema e ca in acest weekend (vineri) am vorbit cu o fata pe mess vara cu mine si nu stiu cum a venit vorba i-am cerut un kiet s ane intalnim si i-am zis unde stau, adresa, ca sa ne intalnim.eu am si baieti in lista nu f multi dar ma gandesc ca mi-a vazut discutzia si azi luni vru sa vada de pe ce scara ies.sunt sigura ma qnoashte dar nu inteleg totusi de ce vroia acel cineva sa stie de pe ce scara ies eu? si d c ma urmareshte? eu nu am prieten qnosc catziva baieti, putini da n0am nimic cu ei dar stiu ca sigur era cineva d la mine din liceu dar totusi la ce ii folosea sa stie exact unde stau eu si de pe ce scara ies? sa aiba vreun scop ceva? nu ii inteleg comportamentul. dupa cum era imbracat si statura banuiesc pe cineva dar nu sunt sigura.chiar nu mi se parul.deci faza fu pe bune. fugi sa nu-l vad d teama ca si cum l-as fi prins din urma.care se pricepe sa-mi zic sh miestraight face asht msjbig grin:*

Răspuns Câştigător
| sam a răspuns:

Era un spion mic laughing si nepriceput daca l'ai prins...
te'o fi vazut la scoala si a facut vreo pasiune pentru tine sau era pus de cineva...
uita'te pe geam inainte sa pleci data viitoarelaughing
ti pup!

14 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Auleu, cate prescurtari maica! ma bucur pentr accentu tauwinking deci. pana la un moment dat ma speriasem de ce ai zis tu. dar am citit ca avea si ghiozdan, stai chill. nu e violeaza laughing ori te place, ori a fost o simpla intamplare si autosugestia si paranoia din tine a vb cam mult azi dimineata, ce sa i faci, luni. ai avut un wekeend plin. Daca mai vezi baieti alergand pe campii de dimineata nu e bine laughing fa ti rugaciunea si odihneste te mai mult noaptea big grin

| Silvia a răspuns:

Greu cu dragostea asta...Eu cred ca ori era un admirator, ori un peste.big grin

Janina
| Janina a răspuns:

Olteanca mea laughing
nu iti bate capul cu asta, cine stie ce era cu el pe acolo... daca e sa fie dupa tine, nu-ti fa tu griji ca te cauta el.

si de unde esti tu?

| viatadecacatt a răspuns:

Poate a fost pus de alt baiat sa te urmareasca cine stie la orice te poti asteptawinking
Esti moldoviancalaughing?

| MisterKat a răspuns:

Deci ai mare grija cu cine tot vorbesti pe mess, nu e bine sa vorbesti cu tot felul de personane. De unde stii tu ca persoana cu care ai vorbit era fata? Ai o certitudine? Nu. In spatele unui id se pot ascunde multe chestiuni negative asa ca deschide foarte bine ochii si incearca sa eviti sa vorbesti cu persoane necunoscute si sa le mai si dai detalii personale. Daca ala te mai urmareste sau iti face ceva, sau te urmareste in drum spre scoala, incearca sa-l eviti, sa il faci sa iti piarda urma si apoi sa suni la Politie(112) si sa ceri niste sfaturi avizate de acolo...

O seara buna!

Daniel.

| Andreeagen a răspuns:

Ador accentu astalaughing olteanca de'a mea:X
Deci moscraciun are perfecta dreptate... saracu fugea de ploaie si se acoperea ca il prindea ploaia se uda se facea "fleasca"...
Si poate asteptase pe cineva a vazut omu ca nu mai vine si "a tulit'o"

| yoooo1990 a răspuns:

Cine stie, poate era doar o simpla coincidentza! daca o sa se mai repete, ori te place ori nu e a bine.Mah da ce accent fain aveti! as vrea si eu sa cunosc o persoana de prin zonele alea sa mah invetze si pe mine sa vorbesc ca voi.pa pa

| night_crawler a răspuns:

Era un comis voiajorhee hee

| denisa0906 a răspuns:

Ai grijawinking poate e pus de cineva ca sa te urmareasca poate un pr deal tau o prietena are o indoiala si vrea sa se asigure si l-a pus pe ala sa te spioneze... e posibilwinking

| moscraciun_4112 a răspuns:

Esti paranoica. Fugea ca ploua si n-avea umbrela. Probabil nu isi acoperea fata, ci isi acoperea capul de ploaie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aha, te urmareste, dar e si ciudat si de obicei ciudatii ori sint hoti ori violatori. Oricum, ceva are el in scafirlie daca te urmareste si cind il vezi fuge ca disperatuhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai da comisul voyajor avea ditamai ghiozdanul in spate si freza faqta big grinstraight face din cate il vazui eu din spate. oriqm parea elev

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Elev? Clar, asta a facut o pasiune pentru tine si te urmarestehee hee Acum, ori e timid si nu stie cum sa faca, sa te agate, ori ramine varianta din primul raspuns, e un ciudat periculos laughing Oricum, timizii ii depistezi usor, asa ca daca iti mai apare in raza vizuala... observa-l mai atenthee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si "fui " urmarita de ala?laughing vaii ...si nu-l gasi? Doamni ...ci crima sunteti voi ma ...astia din Oltenia rolling on the floor
Inseamna ca te urmari ma... ori e indragostit de tinelaughing