| funkygirl a întrebat:

O prietena de-a mea si cu mine mergeam pe strada(veneam de la schoala) si noi avem 12 ani.Treceam strada si il vedem pe tipul de 14 ani (pe care prietena mea il place) cu ink un baiat.Noi ca sa ajungem acasaa trebuie sa o luam pe unde o luau ei.Baieti au intrat intr-o scara de bloc iar noi am decis sa merem la un magazin care era aproape de noi.Am mers, am kumparat niste snacksuri si cand am iesit i-am vazut pe cei 2 adoleshcentzi.Prietena mea a inceput sa rada iar baieti s-au uitat in spate si au vazut-o pe ea, iar tipul de care ai place ei a injurat-o in ultimul hal crying Athunci ne-am hotarat sa mergem fiecare la casa ei.Eu am ajuns acasaa bine dar ea m-a sunat cand am intrat in camera mea si am rasp. mi-a spus ca baietii o ashtepta inspre ksa ei iar. tipul pe care il place a intrebat-o de ce-l urmareshte iar ea speriata sa intors ca sa ocoleasca. tipul alerga spre ea ca sa o bata din cate am intzeless.Rog raspuns pentru ca prieteni mele chiar ai placea de acel baiat, dar acum ai este frica ca sa mai iasa din ksa. crying

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa isi ceara scuza ca il urmareati, sa-i promita ca se lasa de prostii si cu asta basta. Si poate sa va fie invatatura de minte sa umblati dupa baieti.

| Bacemi a răspuns:

Niste golani. Nu cred ca vroiau sa o bata, doar sa o sperie. Copii fara minte. Incearca sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca asa sunt unii baieti, au vrut sa rada de ea pur si simplu. Nu vorbeau serios. Oricum, trebuie sa inteleaga acum ca baiatul ala nu are ce cauta langa ea. Nu pot sa inteleg unii baieti care fac tot felul de prostii.

| mary_5801 a răspuns:

E stresant sa fii urmarit de cineva mai ales daca nu esti interesat de pers respectiva.prietena ta a sarit calul de mai multe ori, pentru ca el nu ar fi fost atat de brutal daca nu era sigur de obsesia ei.nu are scuze nici comportamentul lui, dar ca prietena ta sa iasa curata din asta, trebuie sa vorbeasca cu parintii ei si sa le spuna ca baiatul ala a amenintat-o cu bataie, pentru ca i s-a parut lui ca e urmarit de ea.sa precizeze ca voi doreati doar sa luati snackuri de la magazin, iar el a interpretat gresit.ar trebui ca parintii ei sa aiba o discutie cu baiatul, si ar mai trebui ca prietena ta sa isi piarda brusc interesul pentru el.ca deja nu mai are demnitate daca se comporta ca o miloaga in fata unuia care se poarta asa.

| Tabii. a răspuns:

Offf maturizareaa...

| funkygirl explică:

Ink ceva, Tipul umbla cu muuuuuuulte fete