| supercool a întrebat:

Am si eu o intrebare:Ce tot semnifica fundita?

Răspuns Câştigător
| teutzalove19 a răspuns:

Buna! 1. Ce este funda?
Funda inseamna raspunsul castigator pe care il acorzi sau il primesti de la cineva.
2.Cum dau/primesc funda?
Funda o primesti daca cel care a pus intrebarea la care ai raspuns tu considera ca raspunsul tau este castigator, dar daca cel care pune intrebarea esti tu, va trebui sa acorzi celui ce te-a ajutat cel mai mult.Cum o dai:In dreapta fiecarui raspuns primit este o funda colorata in alb-negru.Cand o dai, funda se coloreaza cu portocaliu.
3. Unde iti apar fundele primite?
Fundele iti apar pe profilul tau sub rubricile "Adauga prieten" si "Trimite mesaj".

4 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Funda este de culoare oranj si pentru fiecare funda primesti 100 de puncte.
Cand vei hotori ca raspunsul este corect,te duci in dreapta utilizatorului respectiv
si dai click pe "Declară răspuns câştigător", iar apoi
click pe "OK".
Si, daca in decurs de 5 zile nu ai ales castigatorul, funda va fi data automat de catre robotelul TPU
utlizatorului care are 5 voturi(inteligent/folositor), iar daca nimeni
nu are atatea voturi vei putea da tu "multumirea"cui vrei!

Citeste: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente! Gasesti mai multe aici.
Baftaa!

| Gandăr a răspuns:

O fundă = 100 puncte.
Cu cât ai punctele mai multe cu atât vei fii mai aproape de locul 1.
Aceste funde se adună la rank. Primeşti puncte şi prin numărul de răspunsuri şi de voturi.
Funda i-o dai utilizatorului care te-a ajutat cel mai mult.

| MrBlueEnergy a răspuns (pentru Gandăr):

De ce sa fi pe locul 1?! Acesta este un site pentru AJUTOR, NU un Concurs!

| bAdBoY70 a răspuns:

Fundita semnifica cel mai bun raspuns apreciat de cel care pune intrebarea. Fundita? big grin

| teutzalove19 a răspuns (pentru bAdBoY70):

Buna! 1. Ce este funda?
Funda inseamna raspunsul castigator pe care il acorzi sau il primesti de la cineva.
2.Cum dau/primesc funda?
Funda o primesti daca cel care a pus intrebarea la care ai raspuns tu considera ca raspunsul tau este castigator, dar daca cel care pune intrebarea esti tu, va trebui sa acorzi celui ce te-a ajutat cel mai mult.Cum o dai:In dreapta fiecarui raspuns primit este o funda colorata in alb-negru.Cand o dai, funda se coloreaza cu portocaliu.
3. Unde iti apar fundele primite?
Fundele iti apar pe profilul tau sub rubricile "Adauga prieten" si "Trimite mesaj".