| cosmincola a întrebat:

Buna am si eu o intrebare:ce inseamna a face jaibreak la iphone?

2 răspunsuri:
| cataalecs96 a răspuns:

Procesul de jailbreak presupune folosirea unor programele cu ajutorul carora soft-ul telefonului este spart permitand astfel instalarea oricaror aplicatii cat si customizarea de orice fel a telefonului. - Duce la pierderea garantiei in cazul in care operatorul de la care e cumparat afla ca ati facut acest lucru.

| DoarOana a răspuns:

Buna cosmin,
Prin Jailbreak poti sa descarci orice aplicatie de pe Iphone gratis fara sa platesti si multe alte aplicatii care nu sunt valabile in app store. Ce inseamna asta mai exact? Prin aceasta metoda, tu iti inlocuiesti practic sistemul cu un program si anume Cydia. Ai o mie de motive sa iti faci acum nu? Si eu am vrut sa imi fac insa cativa prieteni mi-au zis ca imi voi pierde garantia telefonului.
Pa, pa