| mydarkestdays a întrebat:

Am si eu o intrebare: de ce unii baieti nu vor o prietena? (si nu sunt gay, doar nu isi doresc o iubita in acel moment).

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu vor complicații, bătăi de cap!
Pa, pa.

| RAY a răspuns:

La ce fete sunt in ziua de azi mai si intrebi,ca majoritatea sunt dupa banii si atat,perverse,ipocrite,mincinoase, false, vipere mascate, isi spun te iubesc dar te insala cu altu, cu o fata nu se face primavara

| h3r a răspuns:

Pentru că... fată sau băiat, toți avem momente în viață când preferăm să fim singuri.
Amintiri, dezamăgiri, așteptăm să se întoarcă, nu vrem complicații, neîncredere...

| Pool77 a răspuns:

Depinde de exemplu mie acum 1 an nu mi-a trebuit prietena pentru ca daca ai o prietena nu poti sa vorbesti linistit cu cineva daca te joc footbal sau pe Pc nu poti pentru ca trebuie sa vorbesti cu ea. Sunt mai multe lucruri.Acum poate ca mi-ar trebui dar m-as gandi caci nu stiu mi se pare un + in viata mea si ar trebui sa ma acomodez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca pur si simplu nu au pus ochii pe nimeni, au alte prioritati in acel moment, se simt bine asa singuri. Sunt multe motive pentru care nu si-ar dori o prietena pe moment.

| Mikhtarian a răspuns:

Deoarece momentan nu simt nevoia de a oferii cuiva sentimente care nu stiu sa aprecieze, asa si eu..nu vreau o prietena care nu stie sa aprecieze, si mai bine astept cand voi stii sigur ca fata va aprecia si ma va iubi cu adevarat.

| e7d7n7 a răspuns:

Pentru că poate e pe punctul de a avea o relaţie cu o altă persoană, sau tocmai ce s-a despărţit şi speră la o împăcare, sau ţi-a zis asta doar că nu se simte atras de tine şi nu vrea o relaţie cu tine, sau poate pur şi simplu nu vrea o relaţie în momentul ăla.

| Urpaniel a răspuns (pentru e7d7n7):

Exact.
La voi totu' are un adevăr ascuns?

| Moora123 a răspuns:

Pentru ca, cateodata viata este mai frumoasa fara o obligatie happy

O relatie implica intr-o oarecare masura obligatii. Nu poti sa faci X, Y, Z dar primesti X, Y, Z in schimb.

Poate baiatul vrea sa stea toata ziua si sa joace fotbal sau sa isi urmeze alte interese si nu vrea sa isi sacrifice libertatea pentru o relatie.

Toti avem nevoie de o perioada de genul acesta, singuri, fie ca suntem baieti sau fete.

| Pool77 a răspuns (pentru Moora123):

Asta spuneam si eu!

| Denny_Denisa_1994 a răspuns:

Deoarece poate nu e pregatit pentru asa tocmai s-a despartit fundita/?

| CatincaW a răspuns:

Nu vor sa se complice, nu vor sa se asume unor angajamente intr-o relatie, cauta doar sex si alte placeri. Este ceva de inteles la o varsta. Oricum daca se indragostesc nu mai scapi de ei. asa sunt baietii.

| Css48 a răspuns:

Pentru ca nu isi doresc.Pur si simplu nu le place.Un caz fiind eu.Dar stai linistita ca am si eu prietene, pe care le sun cand am nevoie.laughingAstea imi plac si mie, dar nu relatii de durata....imi place viata, imi plac p****le!winking