| callina a întrebat:

este prima data cand am luat anticonceptionale la sfatul medicului de la planing. Acum am terminat prima folie de 21 de pastile si urmeaza cele 7 zile de pauza in care ar trebui sa imi vina menstruatia. Sunt in a 3 zi din cele 7 si inca nu mi-a venit (in prospect scrie ca vine in a 2-3 zi). Mentionez ca am avut relatii sexuale... dar am utilizat si prezervativ fiind prima luna de acc. Un sfat va rog!

4 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Nu e obligatoriu sa-ti vina menstruatia in primele 2-3 zile, iti poate veni si la sfarsitul saptamanii, depinde de organismul tau.Nu ai niciun motiv de ingrijorare.

| liviu42 a răspuns:

De gravida cu siguranta nu ai cum sa fi daca ai luat anticonceptionale, intarzierea poate fi de la anticonceptionale cu siguranta.

| butterfly27 a răspuns:

Probabil o dereglare hormonala,stai linistita, dar pentru siguranta ta eventual fa-ti un test ca sa stai linistita, dar eu nu cred ca e vrei problema.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este doar o simpla dereglare hormonala, stai calma ca iti va veni, si daca nu luna asta luna viitoare sigur, dupa cele 7 zile incepe iar tratamentul.