| Drauzy a întrebat:

Am si eu o intrebare fireasca pentru fete dar si pentru baieti.
de curand am cunoscut o fata frumoasa in felul ei si putin vulgara(prin limbaj).
intrand in discutie cu ea dupa 2-3 zile am inceput sa ii fac avansuri prin saruturi usoare pe obraz si alte lucruri marunte. afland unele lucruri despre ea am aflat ca avuse-se inainte un prieten care o batea si avea un anturaj destul de dubios. vorbind mai mult cu ea i-am spus ca daca e sa fie ceva intre noi am sa incep usor cu gandul ca o voi face sa uite ceea ce a fost. intruna din zile in timp ce ma plimbam cu ea a incercat sa ma sarute insa eu am refuzat cu pretextul sa nu ne grabim (ea interpretand gestul ca fiind un refuz sau nu stiu exact cum sa imi explic) de atunci este foarte schimbata. incercand dupa sa o sarut eu tot intoarce obrazul si ma evita nu se mai comporta ca inainte.

cum ar trebui sa procedez sau sa ii explic ca nu am facut-o intentionat ci doar am vrut sa nu grabesc lucrurile si asta cu toate ca aseara am avut o discutie in care am pus punct "relatiei" cu toate ca nu as fi vrut sa se termine.
cum ati fi interpretat gestul facut de mine fetelor si ce cred baietii.
Rog sa imi raspundeti cat mai sincer > dispus la critica <
merci

Răspuns Câştigător
| adriana_5532 a răspuns:

Incearca sa te pui in locul ei sa vezi cum sa simtit ea happy ai fost ca vremealaughing inainte ii faceai avansuri si asa, iar acum nu ai mai vrut...nu avea ce sa se grabeasca? esti tanar lasa-te purtat de val, doar o viata ai, dar lucruriile care le faci fa-le cu cap si nu ma refer la fata asta

cred ca fata asta merita mai mult deoarece nu a avut un trecut prea fericit, oferai tu iubirea pe care si-o doreste, dar mai intai vezi daca e o fata cuminte nu una la care i cam ''fug'' ochii dupa baietitongue

pussi

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ai parut ca si cand te jucai cu ea!

Acum nu mai are incredere in intentiile tale!

| anna01 a răspuns:

Ca esti prea orgolios, daca vrei sa fii intr-o relatie serioasa, o sa ai parte de multe toane d-astea, si asta-i unul mic de "inceput", renunti usor si nu pare ca ai tine la ea. O fata se simte ranita cand intalneste refuzul baiatului, si mai ales unul neintemeiat sau neexplicat la timp. Poate ea s-a pregatit mult emotional pentru sarutul ala si tu i-ai intors obrazul si peste ceva timp i-ai intors si...Completezi tu.

| Spufff :x a răspuns:

Hm laughing)>In locul ei cred ca as fi fugit atuncia laughing. Insa apreciez tupeul ei de a te saruta.smug. Cred ca puteai sa-i raspunzi la acel sarut thinking daca tot zici ca ii faceai la inceput avansuri. ce s`a intamplat cu tine?laughing. poate asa era dansa obisnuita in anturajul ei sa fie mai indrazneata love struck ai rabdare,. vorbeste cu ea si o sa fie ok love struck

| lilstar a răspuns:

Fetele sunt putin mi orgolioase si dca ai refuzat-o probabil sa simtit putin ranita, si probabil a crezut ca o vezi doar ca pe o prietena. Cel mai bine e sa vorbesti cu ea. Ea iti poate spune ce s-a intamplat si ceva si-a schimbat comportamentul fata de tinehappy
Baftahappy

| Drauzy explică:

De acum nu mai are rost... am incercat sa mai vorbesc cu ea acum 20 de minute insa nu vrea deloc sa inteleaga (e foarte orgolioasa). Multumesc pentru sfaturi happy