| anamaria52 a întrebat:

Imi intarzie ciclu,trebuia sa mi vina azi si inca nu mi a venit. Am facut sex protejat,prezervativul s a rupt,dar nu a ejaculat in mine, decat lichidul seminal a intrat. Tin sa mentionez ca nu eram in perioada fertila. Pot sa fiu gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In afara perioadei fertile probabilitatea de sarcina este foarte mica sub 5%, si asta in cazul in care sperma este ejaculata intentionat in vagin. Cele mentionate insa sunt valabile doar in cazul in care ciclul menstrual este REGULAT. Intarzieri mici de 1-2 zile pot interveni din cauaza modificarilor de natura endocrin hormonala caracteristice si varstei voastre. Multa sanatate.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce prezervative luati, măi copii? Că multi vă văitati pe aici că se rup prezervativele. Sau ghiolbanu dă tare ca-nnecatul in gard? Daca stii ca nu erai in perioada fertila, desi mă indoiesc, sanse sunt să fi ramas dar mici.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu erai in perioada fertila, nu-ti face grija de sarcina.

| Staind a răspuns:

Daca vrei, poti orice