| simplekid1905 a întrebat:

Am si eu o intrebare :iubita celui mai bun prieten al meu ma place si ne intelegem de minune si l`ar lasa balta pentru mine pentru ca el nu o intelege si se comporta urat cu ea. ce credeti ca ar trebui sa fac pentru ca nu vreau sa imi stric prietenia nici cu el dar nici cu ea.

8 răspunsuri:
| Ángel_8890 a răspuns:

Cum ai spus si tu este iubita celui mai bun prieten al tau, si tu evident ca un prieten adevarat nu stii cum sa procedezi in aceasta situatie.Parerea mea este ca tu sa vb cu ea si sa intelegi ce doreste de la tine, dar intr-o mare parte conteaza ce simti tu pentru ea. Daca nu esti indiferent atunci chiar este o problema. Dar nici ea fiind prietena lui sa il lase pentru tine si apoi el ce va zice.Imagineaza-ti ca esti tu acela. Este foarte greu, deoarece la un moment dat nu iti vine a crede ca astfel stau lucrurile.Incearca sa ramine-ti prieteni si sa o ignori in ceea ce priveste daca va dori sa se apropie de tine.Deoarece nu merita sa pierzi un prieten. Da, sunt situatii in care orice relatie este probleme, dar oricum se rezolva si de aceea nu te pripi in decizia ta.Incearca sa mai analizezi sa meditezi in privinta a tot ce se intimpla.Bafta si inti doresc ca sa faci o alegere corecta.

Răspuns utilizator avertizat
| Mozambic19 a răspuns:

Io iti pun o alta intrebare : merita sa pierzi prietenia celui mai bun prieten pentru o fata? astept raspuns...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu. Nimic, lasa lucruile cum sunt acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-e rau? Chiar crezi ca l-ar lasa? Eu nu cred pentru ca nu e asa slab ca tine.Pe cind pe tine probabil te da dupa degete el isi mentine pozitia.Pai daca nu e "intelegator"...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-e rau?Chiar crezi ca l-ar lasa?Eu nu cred ptr ca nu e asa slab ca tine.Pe cind pe tine probabil te da dupa degete el isi mentine pozitia.Pai daca nu e "intelegator"...

| fairyLex a răspuns:

Pai, eu cred ca ar trebui ca ei mai intai sa se desparta dat fiind situatia lor( el se comporta urat), asteptati si voi o vreme sa se limpezeasca apele si apoi cand simti ca prietenul ei e total nepasator e ok sa fiti impreuna. DAR este foarte aiurea( fara sa te superi) ceea ce vrei sa faci, pentru ca el chiar daca nu ar mai fi cu fata respectiva s-ar simti tradat. Nu cred ca vei ramane si cu prietenul tau si fata, vei fi pus in situatia de a alege happy oricum succes :*