| Diiaanaa a întrebat:

Deci. imi place de un baiat. vb cu el pe fb si cand ies pe strada cu mai multe fete. cu mine se comporta cel mai frumos si cand face glume se uita mereu la mine..nush. credeti ca ma place? eu nu vreau sa ii zic ca il plac. nu vreau sa stric prietenia. ps el are 15ani iar eu 13. cu toate ca sunt mai indrazneata nu pot sa ii zic sad ce pot sa fac?!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Baiatul te place si incearca sa te cucereasca,asta e tot.
Depinde numai de tine daca ii accepti avansurile sau nu,sunt primii pasi in lumea celor mari,flirtul,baiatul cere,fata accepta sau nu!
Din cate vad,esti o fata crescuta bine si ai capul pe umeri,pentru ca desi iti place,nu doresti sa-i marturisesti micul tau secret.
Sfatul meu este sa incerci sa-l pastrezi in preajma ta,macar ca amic, priveste-l, mai zambeste-i de incurajare, dar continua sa iti pastrezi secretul, e un joc in care castiga cel ce vorbeste ultimul!

2 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Puteti fi prieteni in continuare. Daca peste ceva timp, un an doi ve-ti simti ca ar trebui sa fiti impreuna decideti atunci.

| Felys a răspuns:

Nimic,esti prea mica, ramane-ti doar amici deocamdata