| stelistu:X a întrebat:

Am si eu o intrebare ma ajuta careva? Daca am facut sex cu prietena in cada si neam protejat dar dupa aia am stat in apa, poate sa ramana insarcinata daca in apa au ramas sepematozoizi?

Răspuns Câştigător

Nu cred ca ar putea ramane insarcinata, deoarece ca o fata sa poata sa ramana insarcinata spermatozoizii trebuie sa ajunga la ovare, altfel nu ar putea ramane doar sa nu se fi rupt prezervativul, si sa fi avut vre'o scurgere in momentu ala dar asa cred eu ca nu poate sa ramana. Stai fara grija nu o sa ai un copilastongue... ceao

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu crec ca riscul este foarte foarte mic, probabil neglijabil. Nu am auzit de nimeni care sa fi ramas insarcinata asa.

| catthshshshs a răspuns:

Nu, este nevoie de un contact sexual neprotejat direct.

| User a răspuns:

Sepematozoizi?laughing)

| Sოﺁℓε a răspuns:

Hey! 1 nu e bine sa faci sex in cada daca ti-ai dat jos prezervativul este posibil cel mai bun este un test si vei vedea.

| doctoru a răspuns:

Daca apa nu era calda (fierbinte) si ai ejaculat in cada, da/ daca ai ejaculat in cada luati pastila de a doua zi.de la farmacie(in max 24 ore de la contact sexual)