| andreea_5709 a întrebat:

Am si eu o intrebare.sunt cam nelinistita.am 13 ani si mi-a venit menstruatia cam in septembrie pentru prima data, de atunci deloc(nu mi-am inceput viata sexuala)Nu vreau sa merg la ginecolog.Va rog sa ma ajutati si sa imi dati cateva sfaturi! Multumesc mult :*

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu ai de ce sa te panichezi, e bine ca ti-a venit! O ai neregulata pentru ca esti abia la inceput, asa o avem majoritatea.Niciodata n-o sa o ai in fiecare lunawinking Din ce cauza? Ei bine, poate ca ai slabit subit(chiar anemica) si corpul te 'menajeaza' sau asa functioneaza organismul tau, pana isi intra in ritm!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nimic anormal, la inceput menstruatia poate fi foarte neregulata. Totusi, daca nu apare pana in septembrie o noua menstruatie, e bine sa te vada un pediatru sau un endocrinolog.

| Dizzydizz a răspuns:

Stay lin e neregulata menstruatiahappy
daca nu ti vine in maximum 2 luni du-te la medik

ästa"?
ma da u chiar esti proastahappy
laughing

| Aia cu cap mare a răspuns:

De acord cu asta de sus laughing

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Menstruatia inca nu este regulata, dabia dupa 1 an o sa o ai regulata poate nici atunci. Nici eu nu o am regulata si am de 2 ani happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita. Ti-a dat numai un semnal ca e pe venite.