| ionela_7171 a întrebat:

Sunt cu iubitul meu de 10 luni si ne-am inceput viata sexuala. Nu imi e rusine sa spun ca am incercat multe in materie de sex. El nu mi-a propus sa facem sex oral, dar eu as vrea sa incercam. Deci SEXUL ORAL este sau nu O RUSINE?

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Chiar daca nu se recunoaste, se face de catre aproximativ 75% dintre oameni! Se face de mii de ani. este foarte importanta caderea de acord a ambilor, si respectarea unei igiene stricte! S-a mai scris destul aici, pe acest subiect! Poti intra in arhiva TPU si te poti edifica! Atentie la dinti, sa nu-l zgarii, si nu te grabi! Se poate si discuta, alterna, etc.

| CevaNormal a răspuns:

Sexul oral nu este o rusine ci mai degraba o metoda de a da frau linbber hormonilor in exces, si e bine s-o faceti in igiena totala, ok, so, enjoy the pleasurewinking

| lacrimi a răspuns:

Depinde cum privesti, pentru unii da, pentru altii nu.In orice caz, trebuie igiena de 5 stele, si acordul ambilor parteneri, si cred ca odata ce incerci nu te mai dezveti laughingwinking

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Hai mai lasati-ma cu igiena... deja o dati in basme, atat timp cat nu te supara mirosu' treaba e buna. Da domnisoara Ionela, sexul oral NU este o rusine, daca el nu ti-a cerut inseamna ca nu vrea sa te simti prost... sau poate omu considera ca te injoseste, cine stie. Oricum inainte sa i-l smotocesti arunca-i o pastila, fa proba pe o banana in fata lui si daca reactioneaza bine poti sa ii propui, daca se stramba NU incerca

| troxanici a răspuns:

Dupa parerea mea sexul oral nu este o rusine. Este adevarat ca la inceputul vietii mele sexuale am fost mai reticenta in privinta acestui aspect, dar cu timpul am zis ca nu ar fi rau sa incerc, mai ales ca prietenul meu incepuse sa imi faca mie sex oral. E chiar interesant, fiind o alternativa mult mai sigura decat sexul normal, dar precum a spus CevaNormal, este foarte importanta igiena.

| Rose_2860 a răspuns:

Ce as putea sa-ti spun? Eu nu am facut sex oral si nici nu's prea curioasa, dar daca tu iti doresti sa incerci, incearca! Nu, nu este o rusine atat timp cat tu si partenerul tau o faceti cu placere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Depinde din ce unghi priveşti acest sex oral!
Dacă tot eşti cu iniţiativa, până nu încerci nu ştii sfârşitul...
No comment.
Pa, pa.

| dark6 a răspuns:

Sincer sa fiu eu nu i-as da voie...Nu as mai putea sa o sarut...

| anamaria_8129 a răspuns:

Nu e o rusine e chiar ok si lui ii va place mult de tothappyPoate la inceput ii va fi un pic rusine dar atat. Te sfatuiesc sa incepi usor sa il saruti pe gat dupa aia mai jos mai jos iar urci iar cobori pana ajungi unde tiai propusbig grinsi in plus sunteti voi doi nu ar trebui sa fie vorba de rusine cat timp sti ca nu povestete mai departe.