| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica povestioara...am un prieten si sunt cu el de o luna si o saptamana... dar nu mai imi place de el...si tot vreau sa ii spun... dar cand il aud ca imi spune mereu ca ma iubeste "ma inmoi"... si nu ii mai spun...intrebarea este:cum pot sa ii spun ca nu il mai plac...ca nu mai vreau sa fim impreuna... fara sa-i ranesc sentimentele?)

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, eu zic sa fi sincera, propune-i sa fiti amici, vorbeste frumos cu el si fa-l sa inteleaga ca nu se mai poate...eu zic sa fi sincera ca asa e corect!

7 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Pai simplu te duci si incepi a povesti, faci o introducere fara sa te dai de gol deodata, dupa aia treci direct la concluzie, si gata. Pe urma o sa fie mai greu, crede-ma, fii sincera cum ai fost aici pe site, pentru ca am simtit in mesajul tau regret, si ca iti pare foarte rau, So good luckwinking

| fabiola a răspuns:

Simplu si clar, dar si tie iti place sa ii atati sentimentele! Te joci cu focul, asa ca ai grija ce faci! Imi vine acum in minte versurile lui Eminescu:...mai nu vrea, mai se lasa...Asa ca el poate intelege altceva!

| r8driver a răspuns:

Nu-l mai iubesti pentru ca asta nu t-ea invitat 2 zile acasa la el...
Acum anteleg!

| daniDeeDee a răspuns:

Off... fetele astea!
sărăcuţu' baiat...

Aşa sunteţi toate?

| putzulica a răspuns:

Nu ai cum sa faci asta... fara sa il ranesti.sad. Dar dc esti asa rea?
Dc nu incerci sa nu te desparti si sa il iubesti si u?sad

| Justmeee a răspuns:

Mah nu e de asta...ca nu m-a invitat la el acasa(catalin)laughinglaughing... dar numai ca nu il mai plac de 2 saptamani si nu stiu c sa mai facbig grin...asta e tot da oricum mersi pentru raspunsuri

| stef3530 a răspuns:

Parerea mea este ca il ranesti mai mult amagind-ul el crede ca il iubesti nu? spune-i fii sincera e cea mai buna cale