| IIIx333III a întrebat:

Nu de mult m-am despartit de prietenul meu, pe care l-am iubit in secret 6 luni si apoi m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Am 13 ani. Dupa 1 saptamana si jumatate a spus ca nu mai vrea sa fie cu mine, ca a cunoscut pe altcineva... etc. Dupa 1 saptamana un baiat m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, si am spus da, pentru ca se ruga toata gasca de mine. Acum suntem de 4 zile impreuna dar eu nu mai pot. Pur si simplu il iubesc prea mult pe fostul, nu il pot uita asa de repede. Baiatul cu care sunt acum stie ca de abia m-am despartit de el, si a spus ca o sa ma mai intrebe peste 2 saptamani daca vreau sa mai fiu cu el, ca sa trec peste despartire. Eu i-am spus... ok. Dar sunt sigura ca nu o sa vreau nici atunci o relatie. Adica, baiatul care ma place acum este genul baiatului dupa care umbla toata fetele[la suflet]. Imi face complimente mereu, spune ca ma iubeste, ma alinta, ma indruma, ma ajuta, ma asteapta. Dar este prea siropos pentru mine. Prea sensibil, cateodata mai sensibil decat mine. Intrebarea mea este cum sa ii spun ca nu mai vreau sa fiu cu el fara sa il ranesc, dar sa nu ma mai intrebe dupa aceea asta. Pentru ca i-am trimis un mesaj in care i-am spus ca nu vreau acum un prieten, si a spus ca ma asteapta. Noi am vorbit prin mesaje acum, si a spus ca daca vreau sa schimbe ceva in comportament sa ii spun. A spus ca ma iubeste foarte mult. Dar vreau sa pun stop, fara sa il ranesc. Cum fac asta? Funda.

P. S. Nu vreau sa imi spuneti ca sunt prea mica ca sa iubesc... etc. Sunt destul de matura, nu stiti cum este viata mea asa ca nu va legati de maturitatea mea pentru ca eu stiu exact daca pot sa iubesc sau nu. Nu mai sunt vremurile in care iti faceai prieten la 17-18 ani si ramaneai permanent cu elwinking.

Răspuns Câştigător
| SyMoNyKa_7276 a răspuns:

Pai draga mea.O sal ranesti cu siguranta fie cai spui fie ca nui.Parerea mea e ca ar fi mai bine sa ii dai o sansa doar asa o sa poti trece peste amintirea cu fostul acum sa fim serios fostul tau se bucura de noua relatie si tu ar trebui sa faci la fel.Cand esti cu actualu daca te impaci trebuie sa te bucuri de moment. Fostul asa face presupun ca daca te iubia nu te lasa.Deci propunerea mea e sa ii mai dai o sansa si sa te bucuri de fiecare moment petrecut cu el.nu te mai gandi la fostul ca n-are rost.

pup ai grija sa ma ti la curent cu ce s-a intamplatkiss

6 răspunsuri:
| XK a răspuns:

"stii ca le plac baietii rai, dada, fetele cuminti se uda la chilotei" \:d/
ceva de genul esti tu, refuzi un baiat care te iubeste cu adevarat pentru unul care vrea doar distractie...mai spuneai ca esti si matura rolling eyes

| ionela22 a răspuns:

Mai bine ii spui acum decat mai tarziu pentru ca asa va suferii si mai mult fii sincera si spune-i ca ai crezut ca esti pregatita pentru o relatie cu el insa nu este asa ca inimii nu ii poti comanda.Este mult mai bine asa.Si eu cred ca nu merita sa te gandesti la fostul pentru ca daca te placea cu adevarat nu te lasa dupa o luna si era cu alta.Fii sincera bafta!

| FunnyMoment a răspuns:

Buna.Daca erai asa de matura cum afirmi ca esti,probabil ai fi realizat ca fostul a fost cu tine numai asa, ca sa se afle in treaba, nu ca ar fi avut el o dragoste sincera pentru tine.Ca acest baiat, care te place acum, iti zic eu sigur ca nu vei mai gasi foarte curand.Plus ca, acum zici ca nu vrei sa fie romantic, dar te asigur ca pe la 18 ani cand o sa fii cu unul care te va trata cu dispret,va lipsi cu noptile de acasa, iti vei dori sa fi avut personalitatea astuia, dar nu se va mai putea.Ai grija cum te joci cu sentimentele oamenilor, cine se joaca, cu foc tot cu foc se arde.In speranta ca ti-am putut fi de ajutor,

FunnyMoment

| IIIx333III explică:

@SyMoNyKa Stiu ca ar trebui sa ii dau o seansa, dar nu vreau sa dau o sansa nimanui...laughing Vreau ca anul asta[cat mai este din el] sa ma distrez singuraaaa\m/

| IIIx333III explică:

Sa va mai dau detalii. Nu il mai vreau pe fostul. Este foarte schimbat. Cand era cu mine era foarte afectuos... acum imi vorbea "in sictir" ca sa spun asa. M-a facut sa imi deschid ochii. Nu mai vreau sa fiu cu el, nu dupa ce a spus acum. Dar nu mai vreau sa fiu nici cu nimeni altcineva. Asta e sigur! Asa ca astept din ce in ce mai multe raspunsuri... Mersi!big grin

| Diuutsuu a răspuns:

Iubmita, eu as face orice sa nu pierd un baiat cum e baiatul pe care l-ai refuzat. sfatul meu...Nu-l pierde, e prea bun, si ai mi zis ca e si frumos. Deci ce mai astepti?!