| Any_2443 a întrebat:

Am si eu o nelamurire...Acum 2 luni am facut sex anal cu prietenul meu.Am folosit prezervativ.Luna trecuta nu mi-a venit menstruatia decat zilnic cate o pata mica de sange timp de vreo 7 zile iar luna asta nimic. Stiu ca nu are cum sa ramai insarcinata din sex anal. Credeti ca este o dereglare hormonala? daca m-as duce la doctor ce mi-ar putea spune?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este sarcina. Este o dereglare probabil hormonala (grava). Ginecologul te va consulta, probabil iti va face o ecografie si, eventual, ceva analize de sange.

| Just4FunHD a răspuns:

Da, sarcina nu are cum sa apara pe urma sexului anal. Poate doar daca ati facut inainte si normal. Cel mai probabil e dereglare hormonala grava cum spunea si Brigaela de aceea cel mai bine ar fi sa consulti un medic cat mai urgent posibil.

| andreea_9470 a răspuns:

Da. s-ar putea sa fie o dereglare. e mai bine sa te duci la un ginecolog, macar sa te lamureasca ce ai si in felul acesta scapi de indoieli

| InoTkd95 a răspuns:

Pay depinde si de varsta. Atata timp cat ati folosit prezervativ si acesta nu s-a rupt si totul a fost ok nu ai cum sa fii ramas insarcinata. Dar mai mult ca sigur e o dereglare hormonala... si eu mai am momente cand nu imi vine deloc si am 15 ani nu mi-am inceput viata sexuala si sunt sportiva... Dar pentru linistea ta ai putea sa te duci si la doctor si sa ii explici ce s-a intamplat. :*

| c76650531 a răspuns:

Esti sigura ca a fost anal?