| Libelle a întrebat:

Am si eu o nelamurire sa-i zic asalaughing
Sindromul premenstrual poate sa apara si cu doua saptamani inainte sa iti vina menstruatia sau...numai cu cateva zile inainte? Ma refer la tampitele dureri de spate, sani? sau e semn de raceala?sad

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu am sindrom premenstrual cu o saptamana inainte de menstruatie dar depinde de organismul fiecarei fete; o prietena are cu 2 saptamani inainte de menstruatie, deci e posibil.
Durerile de sani nu pot fi din cauza racelii, sau cel putin eu asa stiu, dureri de spate poate da, dar sensibilitatea sanilor sunt ori din cauza sindromului premenstrual sau in cazul unei sarcini pot aparea dureri.
In rest nu trebuie sa ai dureri de sani, daca apar intepaturi si dureri ciudate ale sanilor atunci trebuie mers la medic, totusi ma gandesc ca e sindrom premenstrual durerea de spate insotita de durere de sani.

| Libelle explică:

Bebe?:Xlaughing
neee...nu imi fac sperante, tatilaughing

| Dominicc a răspuns:

Ai un bebe :X

| Hmmmm a răspuns:

Da, sindromul premenstrual apare si inainte cu 2 saptamani.si la mine apare la fel

| swet girl 22 a răspuns:

Poate vi si uun semn de raceala dar si de sosirea mentruatiei.eu de exempplu am dureri de burta si sanii umflsti si durerosi cu 1 saptamana inainte sa-mi vina mentruatiea. poate esti racita mai bine fa un contro safii sigura si nu cred ca e semn de mentruatie...ai mai avut asemenea dureri sau astai prima data. daca e prima data nu e din cauza ca ti vine mentruatin in 2 saptamani

ai grija de u

| Slow a răspuns:

Depinde de organismul fiecereia. Mie mi s. a intamplat sa apara cu 2 saptamani inainte pana si durerile de burta laughing Daca sunt semne de raceala, atunci in curand te va durea toata carnea (nu numai spatele si sanii) si vei avea dureri de cap. Daca este doar o avertizare ca trebuie sa iti vina, te vor mai durea doar ele in continuare... Stiu, e enervant. Dupa ce ca ne doare si in timpul, ne mai doare si cu 2 saptamani inainte. Ar trebui sa mai avem si "post-dureri" si ne.ar durea toata luna laughing (fac si eu haz de necaz) big grin
Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna diana
nu-ti fa griji, eu iti zic mai bine sa consulti un medic, e mult mai important si mie mi s-a intamplat, succes!