| alexynyo002 a întrebat:

Am si eu o problema. Anunt de pe acum dau funda celui mai concret si clar raspuns big grin. Deci cunosc o fata suntem prieteni foarte buni dar am o atractie pentru ea e sentimentul ala ce se simte de cateva ori in viata. In schimb sunt. Tot agat fete pe fb si ies cu ele. Dar ea a re o problema de sanatate. Nu imi fac griji din cauza asta. Ea e genul ala de fata care se gaseste foarte greu. De exemplu am vrut sa o scot la suc. Si a zis sa megem in parc ca nu vrea sa imi cheltui banii cu ea. Nu stiu ce sa cred... Dar ea ma face sa simt altfel. I'am cam dat de inteles ca imi place de ea. Tinand cont ca eu nu sunt din oras iar ea da. E putin diferit. deci m'ai pe scurt ea e cea mai mare dragoste a mea. Fara misto. Si as vrea sa stau cu ea. Cred ca ar accepta. Dar imi e frica ca daca ne certam? Dupa nu o sa mai fie nimic ca inainte... Intrebarea e putin diferita nu cred ca a mai cerut cineva asta. Dar as vrea sa comentatii situatia sa imi spuneti ce sa fac si ce nu. Sper sa nu citeasca chiar ea "povestea" asta. Nu ma criticati as vrea raspunsul pana vineri.

Răspuns Câştigător
| Mihaela0011 a răspuns:

Buna. Am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare. Timp de 9 ani n-am discutat niciodata cu un coleg de clasa. Am finisat studiile liceale, am mers spre cele universitare, si voila... la o serbare ma vad cu el - Andrei.De atunci am inceput sa comunicam, mai rar live, deseori pe net.Am devenit foarte buni prieteni, stiu totul despre el. La un moment dat, imi recunoscuse ca ma iubeste, dar... nu impartasisem acelasi sentiment. El m-a inteles, dar asta nu ne-a impiedicat sa prietenim mai departe.Treptat si-a gasit prietena, tine la ea si tot prieteni am ramas.
Ceea ce tine de tine, INSIST sa-i spui fetei ceea ce simti.Maine ai putea-o vedea de maina cu altcineva, si-o sa regreti c-ai tacut. Cine stie, poate simte si ea acelasi lucru pentru tine. Daca e asa deosebita cum spui, crede-ma ca declaratia ta nu va afecta relatia voastra amicala. Daca o sa taci, n-o sa-ti fie mai bine.Mai bine sa plangi ca n-a fost sa fie, decat sa regreti ca nici macar n-ai incercat.
Curaj si mult succes!

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru Mihaela0011):

Hi, ceva stiri din USA?

| Mihaela0011 a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Da, stirile mai vin periodic.

| alexynyo002 explică (pentru Mihaela0011):

Ai mare dreptate si de asta primesti funda..in seara asta o sa o sun sa vb cu ea... Sa speram ca am noroc... happy

| Mihaela0011 a răspuns (pentru alexynyo002):

Merci. Ne tii la curent cu rezultatul, daca nu e o problema pentru tine. Mult succes!

| alexynyo002 explică (pentru Mihaela0011):

I'am spus. Acum astept ceva... Si ea are aceeasi teama... Daca ne certam i-am dat site la int sa vada si ea happy

| Mihaela0011 a răspuns (pentru alexynyo002):

Asteptam happy end. ))

10 răspunsuri:
| Jojiza a răspuns:

Deci : tupeu, nu pierde timpul! O iubesti? spune-i... poate maine e prea tarziu. Daca e sa fie o sa fie, altfel incercati sa ramaneti apropiati sau sa nu ajungeti la certuri stupide. Tu incearcati norocul...:* bafta!

| alexynyo002 explică (pentru Jojiza):

Stii nu e vorba de tupeu. Cred ca o sa o scot in oras si o sa fac ceva frumos. Asa pe facebook sau la telefon. E altceva. Totusi mai astept cateva raspunsuri si dupa dau funda.

| Metalerele5 a răspuns:

Pai eu zic ca daca simti ca o iubesti, sa dai o sansa unei relatii si, mai ales daca tu crezi ca ar accepta, de ce sa nu incerci? Nu trebuie sa gandesti negativist si sa te intrebi " daca ne despartim"? Ce e al tau e pus deoparte si, daca e sa fiti unul pentru altul, va fi bine, daca nu, asta este, chiar daca va veti desparti, viata merge mai departe, dar macar nu vei trai cu regretul ca nu ai dat o sansa sentimentelor tale. Succes!winking

| alexynyo002 explică (pentru Metalerele5):

Stii ai dreptare. Dar nu dau funda acum. Mai astept putin.