| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema dar mi-e rusine sa zic ...de ceva timp a inceput sa -mi curga din pasarica un lichid alb urat mirositor... am vb cu niste pretene si mi-ar fi spus ca e o boala a tineretii... as vrea sa stiu daca exista ceva tratamente...

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi Trichomonas sau blenoragie. Nu e o boala a tineretii este o infectie cu transmitere sexuala. Sigur ca exista tratament si il vei primi de la medicul ginecolog. Dar du-te repede, fiecare zi cu care intarzii inseamna dificultati in tratare si vindecare, risc de sechele de lunga durata.

12 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Din pasarica? lolrolling on the floorrolling on the floorlaughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi urgent la medic pentru investigatii.

| Silvia a răspuns:

Nu cred ca este o boala asa cum vad ca spun altii.la scoala a venit o asistenta medicala si a vorbit cu fetele despre "mai multe" printre care s`a vorbit si despre problema "lichidului albicios de pe chilotei". acea asistenta ne-a spus ca nu este nimic in neregula si ca este normal...
Cel mai bine e sa vorbesti cu un medicwinking

leonardk
| leonardk a răspuns:

Fugi la medic! E o boala a aparatului genital - nu a tineretii bunicii noastre.

| Lorenyk a răspuns:

Si eu am aceasta problema, dar nu am tratat-o in niciun fel inca. dar singurul mod de a scapa de ea e sa mergi la ginecolog. nu cred ca e grav, insa trebuie tratat la timp.

| MarYoBenucci a răspuns:

laughingrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor cica am si eu o problema dar mi-e rusine sa zic laughing dar ai ziso laughing
si a inceput sa-mi curga din pasarica laughing ai ca asta e tare laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
"sa-mi curgă din pasarica"? - hai să fim serioși!
Trebuie să te vadă urgent un medic ginecolog pentru diagnostic și tratament.
Este o boală a aparatului genital în urma unui posibil contact sexual, igienă precară, tratament cu antibiotice, etc. și nici de cum "o boala a tineretii".
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

hypnotized
Mda...
Poti avea o infectie, gen candida... fuga la ginecolog...nu o sa iti treaca printr-un miracol sau daca o sa imbatranesti.
Sanatate si virtute! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lichidul acela albicios (secretia) este ok atunci cand nu miroase, nu e laptoasa, constanta, cand nu ai mancarimi, usturimi.
Se vede ca "doamna" nu a explicat bine, sau voua v-a intrat pe o ureche si v-a iesit pe cealalta. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la medicul ginecolog si el iti va da un tratament

Multa sanatate>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este nimic din ce ziceti voi! este o infectie urinala ca eu am fost la ginecolog ca si mie mi-a curs!

| manutzu a răspuns:

Ai o raceala la ovare si trebuie sa mergi la doctor daca nu fa-ti un tratament cu ovule