| KiddFaraSentimente a întrebat:

Am si eu o problema... Nu vreau sa ma laud, dar zic eu ca sunt chiar frumoasa, si de accea multi baieti de la mine din scoala imi cer nr. de telefon. Eu nu il dau, dar am colegi foarte rai care il dau si ma trezesc ca ma suna diverse persoane cu nr. ascuns. Si nu e singura problema: cand trec pe hol sau sunt afara unii baieti din cls mai mari (a 9-a, a 10-a) imi pun mana pe fund, sani, ma iau in brate. Iar cand le zic sa ma lase in pace ca am iubit, nu le pasa. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| nobody_9468 a răspuns:

Nici eu nu vreau sa ma laudlaughing
Hai sa fim seriosi...adica si eu zic ca nu'mi convine ca ma pipaie baietii, dar de fapt...ma simt bine, ce naiba sa nu fim impocritilaughing
Se comporta asa, fiindca au o parere nu prea excelenta despre tine, adica te considera mai usuratica si mie mi se intampla la fel, insa m-am impus si am luat masuri, m'ai ales de cand au aflat ca am fost cu unu din scoala, nici pss nu m'ai spuneaulaughing
Adica incearca sa-ti schimbi comportamentul daca nu'ti convinehappy.
Imi cer scuze daca te'am jignit, insa ma stiu si pe mine si faceam exact ca tinehee hee, dar de cand am inceput sa aud barfe "naspa" la adresa mea, am inceput sa'mi schimb atitudinea, sa'i fac sa inteleaga ca nu sunt ceea ce cred eihappy.

Bafta.

36 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Si ii lasi sa te atinga? Lool!
Pana acum, daca tie nu iti placea ce fac ei gaseai o solutie ca nu cred ca esti atat de 'proasta' (pe romaneste)!
Ai grija ca iti iei renume de panarama si nu e bine de la varsta asta!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E foarte bine sa ai o parere buna despre tine, chiar si propria multumire de sine iti poate da un anume farmec. O cartela cu numar de telefon nu costa mai mult decat creditul consumat pe o luna, asa ca e simplu sa schimbi numarul si sa il dai numai cui vrei tu. Daca te deranjeaza colegii din scoala ii poti reclama la diriginta sau director, vor fi sanctionati si te vor lasa in pace. Ce o fi asa greu? Si cred ca la scoala n-ar trebui sa mergi cu o tinuta mai provocatoare, daca te deranjeaza sa iesi in evidenta te poti imbraca asa cum ar veni cineva la scoala doar ca sa invete.

| Mya a răspuns:

Da, chiar ai o problema! suferi de narcisism! Ar trebuie sa fii mai atenta la comportament, fiindca se pare, nu lasi o impresie tocmai buna colegilor care te hartuiesc.Grav este ca tu nu-ti dai seama de asta, mai mult, iti hraneste ego-ul, crezand ca ei fac acele gesturi fiindca te plac, nu din lipsa de respect.

| VodkaCoca a răspuns:

1. Nu te mai lauda singura, ca lauda d la sine nu miroase a bine, si o zic uitandu'ma la poza ta de la avatar, nu e ca esti fata din povesti.

2 Schimba'ti numarul si nu-l mai da la persoane ipocrite.

3. Cand mai pune mana pe tine ori le dai un cap in gura, desi daca nu ai facut-o pana acum inseamna ca si tie ti'a plaqt, ori vb cu mama ta, tatal tau sa vina la scoala smug feeling beat up laughing))

4. Se vede ca nu ai o reputatzie atat de bune de isi permit toti sa puna mana pe tinewinking

| Dara a răspuns:

In primul rand, schimba-ti numarul de telefon, iar pe cel nou, ai grija cui il dai! Apoi, mare atentie la felul in care te imbraci. Daca stilul tau vestimentar e unul provocator, trebuie neaparat sa faci cateva schimbari. De exemplu: decolteurile adanci, bluzele extrem de mulate si pantalonii cu talie foarte joasa + tocuri = tinuta de club, nu de scoala. Iar cu baietii care te pipaie chiar asa, peste tot, in vazul lumii... ce sa spun, exista diriginta, director - oameni la care ar trebui sa nu te sfiesti sa apelezi, in cazul in care cineva iti face probleme.

| Silviu591 a răspuns:

Schimba`ti numarul rolling eyes si daca se mai ating de tine. apuca`i de. si strange.sau da`le una intre. daca ma intelegi.ca urasc obsedatii astia.de mici sunt asa

| chocolatte a răspuns:

Toate patesc acelasi lucru ca tine?(ma refer la faza cu baieti mai mari) nu cred. probabil ti se intampla asta pentru ca le-ai permis prea multe si nu te respecta de fapt tu nu te-ai facut respectata! Iar cu numarul de telefon cred ca ar trebui sa il schimbi daca nu cumva iti place si tie sa fi cautata intruna!

| KiddFaraSentimente explică:

Ms pentru sfaturi, o sa tin cont de ele. dar tin sa precizez ca nu's panarama raised eyebrows, si nici nu ma imbrac provocator. am 13 ani, nu`s cls a 8-a ci a 6-a laughing ...inasa sunt foarte dezvoltata. si nu, nu imi place sa ma atinga si eu ii resping, dar ei continua ...mersi din nou. o sa vb cu dna dirigintawinking si daca se mai iau de mine o sa le dau in pumn in gura laughing

| jocnecurat a răspuns:

Nu iti mai fa baie cateva luni,,, si o sa putzi asa de rau ca nimeni nu mai vine pe langa tine. lol

| Tourniquet a răspuns:

Ce ''frumoasa'' esti. oh go on.

Dupa poza ta, m-ai dat pe spate laughing.

Draga, uita-te-n oglindahee hee.

| angelinthedark a răspuns:

IA-te la bataie cu ei, da-le peste ochi.

| Zâmbărici a răspuns:

Auzi nu vreau sa te jignesc dar te cam lauzi degeabawinking.
Dar o intrebare am:Tie nu iti place sa te ia in brate, sa te atinga pe diverse portiuni ale corpului?
Du-te tulaughinglaughing

| Яùxsi a răspuns:

Pai draga, schimba`ti atitudinea happy si vestimentatia. day dreaming

| mrrry a răspuns:

Da tlf p silent sau inchide-l noaptea. iar ziua cand esti apelata cu nr privat nu raspnd lasa telef sa sune...
Iar la faza cealalta da le cate o palmabig grin sau spune i dirigintei tale sau numai vb cu ei pana nu isi schimba atitudinestraight face

| dyddyyyx18 a răspuns:

Heei! Nu va mai luati de ea. Nu e uratawinking
Cat despre prb ta: pai nu le mai da nr tau, si cand te suna da-le ocupat. Si discuta cu prietenul tau despre asta.winking

| DiAnA95_5642 a răspuns:

1-adopta o atitudine putin mai dura, adica fa-te respectata si 2-in momentul candre vreun baiat iti face asemenea lucruri pocneste-l si spune-i 2-3 ca sa afle ca nu esti o fata care poate fi abordata foarte usor(intelegi u ce vreau sa spun)

| RainDrop a răspuns:

Mor, mor.mor.mor
tiar trebui: o discutie, timp, si rabdare
optional: rautate
cand unul te ia, ii zici ce ai ma, esti beat, si il certi slate, mult succes, poate dupa aia o sa vina cu tine cand faci baie.

| Pământul a răspuns:

Fa'i amestec de mici, karate style. Sau vorbeste cu iubitu' tau sa poarte o discutie elevata cu dansii.

| vlad93fcv a răspuns:

Baieti mai "mari" de a 9-a si a 10-a? Dar tu cati ani ai de esti asa dezvoltata? Si daca intr-adevar te deranjeaza vb cu parintii sau dirigentele! P. S : Usor cu lauda!

| wdsasd a răspuns:

Moammaa! ce pedofili sunt aia mari...

| Cristina00 a răspuns:

Hmmm...sincer si mie imi zic baietii ca sunt "buna" si imi pun mana pe fund si pe sanii si sincer pe unii nu ii suport care imi fac asa, dar am un tip de care imi place mult si mai face si el asa si nu il las dar in sinea mea, as mai vrea sa o faca inca odata si inca odata laughing te cred ca e deranjant pentru tine venind din partea unora, in timp ce venind de la unu care poate iti place e placut laughing

| laurentiu_9029 a răspuns:

Esti al naibii de frumoasa, mai ales poza de la profil m-a dat pe spatelaughing

| daηă a răspuns:

Pai de unde au baietii aia rai din clasa ta nr. tau de telefon? de ce nu le dai una lu baietii aia de a-9 a-10 (dale o palma in moaca sa te tina minte)

| Fury a răspuns:

Da-le o palma peste moaca da cu stil ca sa te tina minte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff cat de frumoasa esti...imi dai si mie numarul tau de telefon?
M-am indragostit de frumusetea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija sa nu intre peste tine la toilet ca dai de bau bau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fiti rau ma...este superba fata rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai uitat bine in oglinda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spunele parintilor ei te pot ajut cu siguranta.Si eu am 15 ani si am aceeasi problema dar am facut karate si le dau o bataie de fug ca nici urmele nu li se mai vad sunt mai rau ca un baiat chiar nu mi-e frica de nimic.