| amalia_8206 a întrebat:

Am si eu o problema...Pe data de 21 iunie am avut contact sexual cu prietenul meu protejat insa prezervativul s-a rupt, norocul nostru ca ne-am dat seama la timp inainte sa ejaculeze.Pe data de 25 august trebuia sa imi vina menstruatia, iar problema e ca nici acum nu mi-a venit sad. Incepand cu a 3 a zi de intarziere am tot facut teste de sarcina, 7 pana acum straight face inclusiv unul la sange pe care l-am facut la 2 saptamani de la ultimul contact, toate au iesit negative insa menstruatia tot nu si-a facut aparitiasad. Cat de sigure sunt testele de sarcina? imi pot arata negativ si eu totusi sa fiu insarcinata? sau am doar o mare dereglare?crying( Am mai avut pana acum dereglari dar niciodata nu mi-a intarziat chiar atat de mult. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o mare dereglare. Dar una extrem de serioasa care poate fi semnul unei boli grave. Nu esti insarcinata, dar este mult mai grav decat daca ai fi. Du-te urgent la ginecolog, nu mai baga banii aiurea in teste de sarcina.

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dacă ai făcut 7 teste şi toate au arătat acelaş rezultat înseamnă că nu eşti. Stai liniştită. De ce nu mergi la ginecolog? Nu e normal aşa ceva. Baftă!

| foxi a răspuns:

Ai o dereglare cu ochi!

| CarmenR a răspuns:

Nu cred că e cazul să intri în panică. Testele de sarcină au o siguranţă de până 95-98 %. Dacă vrei mai multe detalii despre ele citeste articolul Totul despre testele de sarcină http://www.qbebe.ro/......e_sarcina. Ar fi bine să consulţi şi un doctor. Mult succes!

| dink08 a răspuns:

Chiar daca pretenul tau nu a ejaculat, la baieti in timpul actului sexual curge un lichid care si el contine spermatozoizi.Sau posibil sa fie doar o dereglare hormonala. Bafta

| amalia_8206 explică:

Am gresit data, imi cer scuze...de fapt ultimul contact l-am avut pe 21 iulie, la doctor o sa ma duc saptamana viitoare. mersi de raspuns!

| amalia_8206 explică:

mi-a venit intr-un final, urmeaza sa ma duc saptamana viitoare la medic sa vad care e motivul intarzierii. va multumesc tuturor pentru raspunsuri!