| cristina4556 a întrebat:

In ianuarie am avut primul contact sexual, a fost protejat doar 1 data nu dar nu a ejaculat in mine, a doua zi am luat Pastila de a doua zi (stiu ca pastila deregleaza mult menstruatia), in ianuarie mi-a venit cum trebuie ciclul, adica in 17, contactul sexual fiind pe 3. În februarie mi-a venit ciclul cu o intarziere de vreo 4-5 zile, am facut si un test inainte sa imi vina cu rezultat negativ ( testul a fost facut la o luna de la menstruatia din ianuarie). In martie mi-a intarziat vreo 10 zile( si am mai facut si atunci vreo 3 teste, tot la o luna fata de primul si cu diferenta de 1 saptamana, respectiv 2 saptamani unu fata de altul ( cele 3 teste)) toate testele au iesit negative, acum in Mai mi-a intarziat iar 5 zile.Simptome nu am doar dureri de stomac si putina greata care nu tine mult pentru care am luat pastile, sani ii simt la fel, alte semne despre care am citit nu am observat, mi-am tot verificat burta, mi-o apas, eu fiind si mai plinuta si ii moale ca si pana acum, nu ar arata ca ar fi ceva, daca mi-o trag este la fel ca si pana acuma, mentionez ca de atunci nu am mai avut nici un contact sexual si menstruatia nu a fost foarte regulata... daca ma poate ajuta cineva.Va multumesc din suflet ( scuzati postarea prea lunga)

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la ginecologul tau cat mai repede. Nu esti insarcinata, insa ai o dereglare hormonala severa, probabil provocata de pilula de a doua zi, care pare a se agrava de la luna la luna si este posibil sa ramai cu sechele definitive daca o mai neglijezi.

| cristina4556 explică (pentru Brigaela):

De ce sa fie severa?

| Brigaela a răspuns (pentru cristina4556):

Ca e atreia dereglare de menstruatie consecutiva. In mod logic, ar trebui sa te vada ginecologul dupa prima, daca ai luat pilula de a doua zi, sa n ajungi niciodata la a treia consecutiva

| corbulalbrosu a răspuns:

Pastila contraceptiva probabil ti-a dereglat ciclul menstrual pentru o perioada imposibil de anticipat insa dupa acel unic sex au urmat 4 sau 5 menstruatii. Trebuie sa stii ca mai multe menstruatii consecutive reprezinta garantia ca 100% in organismul tau nu exista o sarcina. Poti sa te linistesti complet si sa lasi deoparte orice ingrijorare cu privire la posibilitatea existentei unei sarcini ipotetice. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Din ce ai scris tu si dupa simptomele pe care le ai nu poti fi gravida.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Am o idee
Daca în testele de sarcina construite special sa analizeze prezenta sau absenta unor substanțe chimice in corpul tău, care sa determine prezenta sau absenta unei sarcini, daca tot nu crezi in ele, vezi poate crezi in stele!
Daca 3 teste anul spus nu, ghici ce, cam e "nu"!