| anamimanonim a întrebat:

Am si eu o problemuta. E un baiat care ma place, dar orice ar face NU E GENUL MEU! Azi mi-a trimis un bilet in care scria ca ma iubeste, ca suntem facuti unul pentru celalalt etc. Fetele de la mine din clasa au zis ca daca el isi bate joc de mine, sa imi bat si eu joc de el. Adica, sa-i spun ca-l iubesc, sa ma combin cu el si la sfarsitul scolii sa ii dau papucii. Eu am fost de acord, si impreuna cu toata clasa am decis sa fac asta. Ba chiar, ca sa il convingem pe acel baiat ca e adevarat, 2 colegi s-au prefacut ca s-au combinat. Apoi, mi-am dat seama ca i-as putea rani sentimentele, ca fratele meu ar putea afla si daca i-ar spune mamei as incurca-o si ca dupa toate astea s-ar putea sa se razbune pe mine si cine stie ce sa mai zica, ca am facut *** cu el etc.+ ca eu nu am chef de relatii la varsta asta, dar...
Dar, totodata am aflat, ca fata care s-a prefacut ca il place pe acel baiat si ca este cu el, chiar il place si vrea sa o ajut sa se combine cu acel baiat. Ce sa fac: sa renunt sau sa imi ajut prietena?

7 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Daca ea are anumite sentimente ar trebui s-o ajuti.Renunta la chestii de genul, iti dau dureri de cap si la sfarsit cineva va suferi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Telenovele nu alta, las ca vine vacanta si va trece

| butterflyeffect0000 a răspuns:

Ar trebui sa-ti ajuti prietena.
Prietenii la nevoie se cunosc!

Răspuns utilizator avertizat
| iubesc a răspuns:

Buna. Ar tebui sa renunti daca nu il placi si sa iti ajuti prietena.

| anamimanonim explică:

Poate nu ati inteles, dar ca sa imi ajut prietena trebuie sa continui teatrul asta...

| AndreKissYOU a răspuns:

Ajutati prietena! Nu se cuvine sa iti bati joc de cineva :* Pupici! :* :* :* :* :*