| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a întrebat:

Am stat iar impreuna si ne iubeam(iubim) foarte mult. Vinerea trecuta a venit pe la mine pe strada, cand plecam de la scoala, ca sa ne sarutam.Era cu mine 1 colega, cu care el nu avea nici o problema daca ne vedea. in spate au venit alti colegi (de'ai mei) sa vada ce fac alta fata cu alt baiat. Nu ne'am putut saruta. L'am vazut ca a plecat nervos, si eu eram la fel, dar pana la urma nu era vina niciunuia el nu avea mesaje si nu'mi putea da, si mie nu'mi merge telefonul (nu pot raspunde, sau suna pentru. ca nu se aude). el vorbea la telefon cu acea colega cu care nu avea nimic. si i'a spus acelei colege ca se desparte de mine. Pe seara iar a vrut sa ne impacam, si nu mi-a spus el, a trimis 2 baieti dupa mine. Am spus nu, pentru ca a trimis pe altii. El nu putea sa-mi spuna? apoi colega aceea l-a intrebat de ce s-a despartit de mine. el a spus ca au venit colegii mei pe'acolo si de'aia. Si i'a spus ca ma iubeste mult si ca vrea sa stea cu mine. Apoi o alta discutie cu colega mea (el cu ea, au devenit prieteni), ea l-a intrebat pe el ce face, el a spus ca se gandeste la mine. Ea nu ne intelegea pe nici unu si a spus: ma enervati, voi 2 va iubiti da' nu face niciunu' primul' pas. el a spus : eu am intrebat'o pe ea si a spus nu. ea: pentru ca ai,, avocati", adica trimiti pe altii. ea vrea sa-i spui tu! el a spus ca ii este rusine. De dimineata am facut un test: mai putem fi impreuna, si rezultatul a fost uimitor: (dupa niste detalii pe care nu le-am dat, dar care, erau exact ceea ce mi se intampla), si : mai bine ramaneti amici si cauti altul. apoi am facut unul cu,, pot salva relatia" raspunsul a fost,, sunt putine sanse". Aceste teste m-au descurajat. il vad cum se uita la mine in fiecare pauza. Credeti ca vorbeste serios cand spune ca,, ma iubeste"? sa'i mai dau o sansa? daca vreti sa mai adaugati ceva la raspunsuri (argumente) ar ajuta mai mult!
FUNDA sad

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Eu sunt de acord cu "noua lui amica". El a gresit si tot el e cel care vrea sa para tare? In primul rand ca tu nu ai nici o vina ca acei colegi ai tai au venit acolo la momentul nepotrivit, dar mi se pare ceva puieril sa nu poti sa te saruti pentru ca te vad alti. Nu trebuia sa faca atata caz din asta si nici sa se desparta de tine cand tu nu aveai nici o vina. Dupa ce ca a facut aceasta greseala, nici nu a avut tupeul sa vina sa-ti spuna el personal ca vrea sa se impace cu tine, a avut nevoie de trimisi pentru a-si expune sentimentele. Nu mai crede tu in teste, pentru ca sunt chestii puierile, nu trebuie sa te iei dupa ceea ce spune un test si nici sa te descurajezi. Chiar daca este vina lui, baga-l si tu in seama, intreaba-l ce mai face, cum o mai duce, poate il vei determina sa te intrebe daca vrei sa va impacati, iar daca nu... adu-i tu vorba despre asta.

4 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Buna happy
Draga mea, prietena ta are drepatate. Va iubiti dar niciunul nu face primul pas.
Iar atunci cand ai zis,, nu'' l`ai ranit destul de mult.
Du`te intreaba`l in fata daca mai vrea sa fie cu tine si punct.
Si Da. eu cred ca merita a doua sansa

| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi explică:

Magdaa, dragut raspuns, dar nu se intampla.acea fata place pe altcineva, si pentru el nu simte nimic (ea este cea mai buna prietena a mea)., Deiia, imi place si raspunsul tau, dar totusi, de ce sa vorbesc eu cu el? sunt eu cea care a gresit? desigur, in viata facem compromisuri, dar nu mi se pare corect sa-l intreb eu. Crisu, chiar mi-a placut raspunsul (esti cea mai aproape de funda). mai astept alte raspunsuri, opinii. etc.

| ElenaOtilia a răspuns:

Copilarii! Eu zic sa vorbiti aman2 si sa lasti avocatii poporului!

| magdaa a răspuns:

Nu o imi lasa pe colega ta sa vorbeasca cu el, cred ca pana la urma se va lega o "prietenie intre ei". lasa testelee! crezi ca alea iti arata ce simti?
asa, si impaca-te cu el. vezi cum reactioneaza si daca dupa aceea face faze. il lasi. :*

succes :*