| anonim_4396 a întrebat:

Am stat impreuna cu un baiat 2 ani jumatate si intr-o seara a venit si mi-a spus ca si-a dat seama ca nu are sentimente fata de mine, ca simte ca bate pasul pe loc si ca mai bine ne despartim acum decat mai tarziu. Nu eram nici macar certati... nu ma asteptam la asta deloc.
El nu mi-a spus niciodata "te iubesc" dar in schimb imi spunea mereu ca ii e drag de mine, dor de mine, ca atunci cand e cu mine uita de tot si ca eu sunt una dintre cele mai importante persoane pentru el si ca nu imi da destula atentie pe cat merit. Mi-a spus ca eu nu sunt de vina cu nimic si ca eu am fost perfecta, ca inca il mai atrag fizic dar nu mai sunt sentimente, nu mai simte nimic. Credeam ca simte ceva pentru mine. Si-a cerut iertare ca a fost asa de brusc totul si a plecat.
Oare pot disparea sentimentele asa dintr-o data dupa o relatie asa frumoasa de 2 ani jumatate?

3 răspunsuri:
| MrAlex a răspuns:

Dar dc nu te intrebi... oare a avut sentimente fata de tine? cum ai scris si tu "Mi-a spus ca eu nu sunt de vina cu nimic si ca eu am fost perfecta, ca inca il mai atrag fizic" adica el nici nu te-a iubit si a stat cu tine doar sa faca sex si presupun ca ati facut asta de multe ori ca altfel iti spunea PA-PA mai devremewinking nu stiu ce intelegi tu din povestea asta dar el nu a tinut la tine si a stat cu tine doar ca arati bine si atat!

| Geeeorgyyy a răspuns:

Buna.
Sentimentele adevarate nu pot disparea asa de usor, mai ales dupa 2 ani si jumatate.
Parerea mea este ca acel baiat era atras doar fizic de tine si s-ar putea sa-si fi creat niste sentimente desarte fata de tine si dintr-o data si-a dat seama de adevar.
Dar si subliniez dar s-ar putea sa fi gresit cu ceva fata de tine din prostie si s-ar putea sa se fi despartit de tine ca sa nu afli ce s-a intamplat si sa nu te raneasca prea mult.Dar s-ar putea sa fi vrut sa se desparta el de tine si nu tu de el.
Pentru ca faptul ca s-a despartit de tine asa fara motiv da de banuit.
Asa cuvinte frumoase poate spune orice baiat dar, doar unii simt cu adevarat ceea ce spun.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Sfatul meu este sa-i pui niste intrebari ca sa intelegi de ce a facut acest pas.Ai dreptul de a afla pentru ca si tu ai facut parte din aceasta relatie.
Bafta.

| alexaalexandra18 a răspuns:

Off imi pare rau ca treci prin astasad si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare cu a ta, numai ca eu am fost un an cu acel baiat si mi-a spus si el ca numai simte nimic pentru mine si ca este mai bine sa ne vedem fiecare de drumul lui.Nici eu nu am inteles de ce s-a intamplat asta...este greu oricumsadeu am tot luptat pentru el sa il readuc inapoi in viata mea dar degeaba nu sa mai putut face nimic.
In orice caz incearca in primul rand sa te calmezi, sa iei cu calm lucrurile chiar daca te doaresad.
Este greu sa aflam ca persoana iubita numai are aceleasi sentimente pentru noi si ca numai simte nimic.Este greu dar trebuie sa fim tari acestei lovituri puternice primite de la viatasad.
Nu uita ca daca ii va pasa de tine si isi va da seama ca a facut o greseala se va intoarce la tine. Poate nu acum imediat dar se va intoarce.
Oricum capul sus si incearca sa mergi mai departe oricat de mult te doare.Fi optimista si totul o sa fie bine.
Ai grija de tine!