| adolescenta2002 a întrebat:

Am un amic (frate de suflet) de cand aveam 4 ani ne intelegeam excelent imi dadea sfaturi fiind mai mare nu ma lasa niciodata sa ies cu un baiat de capul meu sau etc. vorbea cu mine cu ce faci dulceata sau na ca prieteni dar pana asta-vara cand mi-a zis ca el ma iubeste dar nu ca prieteni eu nu am stiut cum sa reactionez eu avand iubit de ceva timp l-am blocat pe Facebook si numarul de telefon nu i-am mai raspuns si acum nu stiu ce sa zic sau ce sa fac

Răspuns Câştigător
| BogdanBz a răspuns:

Pai atunci daca il respecti si tii la el ca prieten, lasa-l pe drumul lui. El acum isi face singur rau, pentru ca prefera sa te aibe aproape ca amica, decat sa nu te aiba deloc, insa sentimentele lui pentru tine vor exista mereu si mai devreme sau mai tarziu iti va bate iarasi vreun apropos sau va incerca iar sa fiti mai mult decat prieteni. Chiar daca o sa fie greu pentru el o perioada, pe termen lung ii faci un bine, daca nu mai vorbesti deloc cu el.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-l cauti, sa-i explici motivul si sa-i ceri iertare pentru comportamentul tau pueril. Roaga-te ca el sa fie intelegator si sa redeveniti ceea ce ati fost odata. Speranta si iubirea nu mor niciodata. Succes!

| BogdanBz a răspuns:

Pai de 6 luni nu ati mai vorbit? Intre timp ai ramas singura sau ai in continuare iubit? Ti-ai dat seama ca ii simti lipsa? Simti ca poate nu simteai doar o simpla prietenie fata de el si poate chiar aveai sentimente?

| adolescenta2002 explică (pentru BogdanBz):

Da am in continuare iubit, insa pentru prietenul meu (cel de care vorbim) nu am niciun sentiment doar de iubire prieteneasca el ma suna si acum si imi spune ca a fost o greseala ce a spus si daca vreau sa fim prieteni in continuare si-a amintit de ziua mea insa eu nu stiu daca pot sa ma mai uit cu aceeas ochii la el ca inainte nu o sa imi iese niciodata din minte ce a zis

| adolescenta2002 explică (pentru BogdanBz):

Nu de atunci nu ii mai raspund de loc cand vine in oras aici il ocolesc (evit)

| BogdanBz a răspuns (pentru adolescenta2002):

Pai atunci daca il respecti si tii la el ca prieten, lasa-l pe drumul lui. El acum isi face singur rau, pentru ca prefera sa te aibe aproape ca amica, decat sa nu te aiba deloc, insa sentimentele lui pentru tine vor exista mereu si mai devreme sau mai tarziu iti va bate iarasi vreun apropos sau va incerca iar sa fiti mai mult decat prieteni. Chiar daca o sa fie greu pentru el o perioada, pe termen lung ii faci un bine, daca nu mai vorbesti deloc cu el.