| HereDenisa a întrebat:

Am un coleg in clasa cu mine cu care ma inteleg bine si am inceput sa imi placa de el.de la urmatorul an scolar s-ar putea sa se mute de la noi din clasa si nu vreau sa plece. ce sa fac ca sa tin legatura cu el sau sa il conving sa ramana cu noi in clasa? fundita

Răspuns Câştigător
| TheSol a răspuns:

De convins nu cred ca ar functiona. Daca intr-adevar vrea sa plece, va trebui sa plece straight face.
Chestia cu legatura, e simpluhee hee ii ceri un numar de telefon sau id-ul, incerci pe ultima suta de metri sa vorbesti cat mai mult cu el, ce are de gand sa faca dupa ce pleaca, daca s-a simtit bine cu voi in clasa si daca ar dori sa mai pastreze legatura cu tine. :p Sauuu smug poate nu se muta! Cu putin noroc reusesti sa fii cu el si in anul care vine.
Bafta scumpoo` big hug Ai grija ce faci :*:* ^^ fundita? blushing ^^

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ii spui frumos cat de rau ti-ar parea sa-l pierzi si ii ceri id-ul, telefonul...ca sa nu pierdeti legatura.
Nu e greu, nici umilitor, e normal!
Curaj!

| DeeaBlondiii a răspuns:

Spunei adevarul.

| alexya_8105 a răspuns:

Pai tu ii vei spune adevaru si atunci el o sa stie sa ia decizia corecta daca o sa te placa si el poate nu se mai muta din clasa ...sau se poate si dai place de tine se muta si o sa fiti impreuna si asa ce arewinking daca veti fi in clasa amandoi va veti plictisi mai iute unul de celalalt... spune-i adevarul ca nu ai nimic de pierdut.

| Monica_2388 a răspuns:

Daca el vrea sa plece e alegerea lui,nu cred ca il vei putea convinge sa ramana.Dar puteti sa pastrati legatura,vorbiti pe mess, la telefon, iesiti in timpul liber la un suc.Succes!:*

| deeadeea_9999 a răspuns:

Pai ar trebui sa-i ceri nr de tel sau iduhappy