| lorena_5121 a întrebat:

Am un iubit de aproape 3 ani de zile care nu stiu din ce motive este foarte indiferent cu mine, el imi zice ca asa e firea lui, nu ii place sa vorbim, prefera sa stea la calculator sa se joace sau sa dorma toata ziua.Nu ma lasa nici afara cu nici o fata e cam gelos.nici el nu iese cu baietii. problema e ca eu nu mai suport toate astea.am incercat sa fiu si eu indiferenta dar dupa cum se zice orice minune tine 3 zile, nu a mers treaba a devenit la fel.de la 1 an de stat impreuna pana mai acu vreo 6 luni ii ziceam intruna ca imi doresc sa ne luam sa ne mutam dar el nu vroia, si acum brusc cand nu i-am mai zis nimic pentru ca mi-am dat seama ca nu stiu daca ar fi cea mai buna decizie avand in vedere ca dabea daca ma baga in seama ma cerut de nevasta si mi-a zis ca la anul sa facem nunta, eu i-am zis ca sa mai asteptam sperand ca se va schimba ceva dar el e foarte hotarat si mi-a zis ca daca nu facem la anul nu mai facem niciodata ca el nu vrea sa treaca anii pe langa el fara sa realizeze nimic.nu stiu ce sa ma mai fac sincer... aproape in fiecare noapte ma face sa plang si nici macar nu ma baga in seama in acele momente. mi-a zis ca ma iubeste... dar atunci de ce se poarta asa? el deja a inceput sa faca pragatirile pentru nunta si a inceput sa imi fie foarte frica. ajutati-ma cu un sfat va multumesc.

Răspuns Câştigător
| crysa_5763 a răspuns:

Comunicarea este cheia. Da cunosc acest gen de persoana sunt foarte inchisi in ei si nu accepta sa isi impartaseasca deciziile si cu altii. Eu cred ca are sentimente fata de tine dar nu stie cum sa si le dezvaluie. Trebuie sa ai multa rabdare cu el schimba tactica incearca sa il schimbi fara sa isi dea seama ofera-i iubire fara sa iti doresti ceva la schimb fara ca el sa se simta constrans. Sugereaza-i ca ai vrea, ca ti-ai dori dar intr-un mod romantic, are nevoie de multa atentie si daca te vrea ca sotie inseamna ca te iubeste.

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Io cred ca are o problema ar trebui sa vb fata in fata si sa-i spui ca numai suporti situatia asta.sal intrebi ce nu ii convione ce vrea sa faca daca mai tine l tine. e f important sa vb asta cu el pentru ca situatia asta a devenit deja ciudata.ai grija daca vezi ca este tot asa ciudat si observi comportamente ciudate din astea de om nehorat nu te casatori cu el pentru ca ai fi mai nefericita decat esti acum.

| 1234_7760 a răspuns:

Recomanda-i o manastire buna

| dyabollick a răspuns:

Esti doar o simpla trecatoare prin viata lui.lasal si gaseste-ti pe cineva care sa te merite. daca vrei sa mai vb trimite-mi cerere de add la id mess koko_boy76 sau fa-ti cont pe http://Ro-Chat.Net/? id=2