| anonim_4396 a întrebat:

Acum un an m-am indragostit de o colega din clasa la mine. Anul trecut stateam cu ea pe Facebook si vorbeam despre diverse lucruri. Ea s-a gandit sa faca un grup al clasei,iar acolo intr-o zi a intrebat
'Ce faceti?'
,iar eu am raspuns
'Ce sa fac, ** ******'.
Apoi ea tot ma intreba ce scrie sub stelute,iar mie imi era rusine sa-i zic. S-a rugat vreo doua zile de mine sa-i zic ce scrie acolo. La un moment dat mi-am facut curaj sa-i zic si i-am scris mare,'TE IUBESC!'.
Apoi mi-a spus ca e suparata pe mine ca nu i-am spus cand trebuia si alte chestii.
======Vara asta.
Toata vara am vazut-o pentru ca eu ma duceam la un prieten care e vecin cu ea si stateam pe afara, dar eu cum eram natang imi era rusine sa pornesc o discutie cu ea.
======Anul scolar 2016
Apoi am inceput anul scolar si am inceput usor,usor sa ne bagam in seama. Intr-o zi jucam SAPTAMANA,un fel de FRIPTA,daca stiti[...]si dupa o pauza de jucat ea tot se punea langa mine ca vroia ea sa-mi dea cu palma,adica ma tinea de mana,eu normal ca nu ma mutam de acolo cat timp ma 'tinea' de mana. In fiecare ora se uita de obicei in ochii mei, iar eu cand ma intorc si vad ca se uita zambeste si se intoarce.
Inca o iubesc. Vreau sa fiu impreuna cu ea si nu stiu cum sa procedez.
Vreau sfaturi de la voi.

4 răspunsuri:
| anonim0just0for0me a răspuns:

Foarte interesant! Fata pare ca deja te place! Eu iti spun sa actionezi! Adica, fa-ti timp si baga-te in seama cu ea! Invit-o la o intalnire! Poti face asta si prin sms. Dar mai frumos ar fi fata in fata. Nu ai de ce sa ai emotii. Fii tare si...(voiam sa spun'.o vei cuceri' dar cred ca deja ai facut-o) Baftaa!winking

| cooper23 a răspuns (pentru anonim0just0for0me):

Esti sigur/a ca ma place? Poate ma incearca. Nu stiu ce sa zic. Tot timpul cand o vad ON pe Facebook n-am curaj sa-i trimit un mesaj sau s-o invit la o intalnire. Nu stiu ce sa mai fac. :/

| anonim0just0for0me a răspuns (pentru cooper23):

Sunt sigura! Sunt fata si nu m-as uita la un baiat atat daca nu l-as placea! Trebuie sa fii tu insuti, nu te schimba pentru nimeni. Chiar daca te respinge, chiar daca nu. Iti vei da seama mai tarziu. Fii curajos si spune-i. Vei reusi!

| honka a răspuns:

Fa-ti curaj nu fi bou! daca intarzii poate o pierzi si ADIO! ea stie ca o iubesti, du-te la ea si spune-i gen : stii ca te iubesc si vad ca ai aceleasi simtiri (sentimente ) pentru mine, asa ca eu propun sa nu ne mai ascundem dupa deget si sa ne dam o sansa