| SunshineLove a întrebat:

Am un nokia E71 si cand vreau sa intru sa fac poza, imi scrie"Camera module not ready". Si nu stiu ce sa fac pentru ca la inceput nu era asa, nu stiu ce s-a intamplat.Si cand vreau sa intru la bluetooth imi scrie " Initializing bluetooth, please wait a moment" dar si dupa. o ora de exemplu, apare la fel. Ce pot sa fac? Promit ca dau fundita! puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| Natashha a răspuns:

Nu te duce nicaieri cu telefonul,uite-te ca nici netu nu-i merge.E REPLICA, l-ai luat de pe centura Bucurestiului sau de la camatari, asa ceva nu iti da nimeni in magazin si cu garantie.Camera aia scrie pe ea 3.2 dar in realitate e VGA si au si o dimensiune foarte mica.Nu-i poti face nimic, doar bucura-te de designul ala atractiv si sa creada lumea ca ai dat sute de euro pe el.

| SunshineLove explică (pentru Natashha):

Mda, dar faza e ca la inceput mergea aparatul foto, nu stiu ce s-a intamplat. De unde e luat nu stiu, k mi l-a dat un prieten ca nu prea mai avea nevoie de el pentru ca si-a luat unul nou... in orice caz, cand am timp il duc la un service, poate totusi se poate face ceva happy

| Natashha a răspuns (pentru SunshineLove):

Niciun service nu ti-l va lua din motive de "siguranta". Uite-te pe fata, in dreapta unde scrie Nokia ar trebui sa fie inca o camera[in general de 1.3],daca nu apare nimic si scrie doae "e71" sigur e replica.treaba ta, uite-te ca nici mp3player-ul ala nu-i merge...mai mult de 150 ron nu cred ca ti-a cerut prietenu ala al tau.A, da, era sa uit:nu are mufa pentru casti 3.5, mufa aia pe stanga, langa acolo unde bagi cardul, e pusa aiurea.Se aude si in casca[in cad ca vei gasi mufa asa dar nu prea cred, dar si in difuzor...UN telefon original e71 e undeva pe la 700 ron[pret minim.]

| darckprince a răspuns:

Eu zic sal dugi undeva la un service sa iti zica ce are.Telefonu ii original sau ii fake?

| Synnso a răspuns:

Http://servicegsmpoduturcului.wordpress.com/......i-replica/

intra aici si vezi cum arata un Nokia e 71 original si unu fake.
cel din stanga original

| Csaba_Veres_1988 a răspuns:

Scrie si pe mine pot sa fac ceva sau nu