| abc_7311 a întrebat:

Am un nou iubit de 2 saptamana... dar am o problema, nu reusesc sa am orgasm cu el! cum sa fac?sad

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea ai ce face acum. Nu ai cum sa ai orgasm cu un barbat pe care il cunosti de doua saptamani. Ca sa ai orgasm, sexul trebuie sa apara intr-o relatie deja injghebata, in care exista ceva sentimente si putina intimitate. Voi nici nu va cunoasteti bine, sunteti doi straini, este imposibil sa te relaxezi in condittile astea.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Orgasmul nu "este" obligatoriu, nici cu un iubit nou, si nici "mereu" cu partenerul mai vechi! Este, daca vrei, ca "cireasa de pe tort", dar, cel mai important este Tortul, adica tot ceea ce inseamna relatia in sine! Este o posibilitate, un privilegiu, care nu vine la comanda, sau "vanat cu orice pret" - la sexul frumos mai ales, ca la noi barbatii e mult mai usor! - ci trebuie savurat actul amoros ca atare, iar daca trairea si relaxarea, si daruirea reciproca sincera, etc, sunt destul de mari, poate aparea si Maria Sa Orgasmul!

Deci realaxare, igiena manuala si locala impecabila, un masaj usor reciproc, si un pahar de vin rosu, baut cu 20 de minute inainte, pot face minuni!

Dar fara graba, ci cu rabdare si tandrete la max, adica preludiu ca la carte!

| RXN a răspuns:

Tu te culci cu un tip dupa doua saptamani?straight face Nu ti se pare cam repede? Intre voi nu s-a creat intimitate, se poate spune ca nici nu va cunoasteti cum trebuie, dar deja faceti sex...nu e prea bine.happyEl nu are cum sa-ti cunoasca trupul si punctele sensibile dupa atat de putin timp, e logic ca nu ai cum sa ai orgasm.Luati-o mai usor...

| Libelle a răspuns:

Da grabita mai esti.vezi ca fuge

| Elena1234456 a răspuns:

Dupa doar 2 saptamani? Mai intai cunoaste'l, ajutal sa iti descopere punctele sensibile si dupa happy.

Răspuns utilizator avertizat
| nuamPleaca a răspuns:

Inseamna ca esti piscina; dd

| SEAL a răspuns:

Da-mi nr tau de telefon poate te pot ajuta