| miky_3198 a întrebat:

Am varsta de aproape 16 ani si recent mi-am facut un prieten de 22 de ani(nu este chiar atat de mare)si am vb cu el ca nu pot sa ma culc acum cu el pentru ca sunt prea mica si a zis ca ma intelege si ca nu imi va cere asta.Pana aici este bine insa cand i-am spus mamei mele a inceput sa faca crize ca este mare, ca vrea doar relatii sexuale in fine pana la urma a acceptat fiindca stie ca oricum ca nu ma voi culca cu el.Pana aici sa zicem ca nu este nicio problema dar tatal meu nu stie inca si imi este teama ca se va lua de el cand va afla si bineinteles de mine la el este problema de varsta ca este prea mare si ii este frica sa nu'si bata joc de mine ca pe urma sa ma arate lumea cu degetul pe strada.Si nu stiu cum sa procedez cu el? sa-i spun eu? sau sa-l las sa afle el? va rog frumos sa-mi rasp si mie...multumesc

Răspuns Câştigător
| Liada a răspuns:

Am o problema aproape aceeasi...am 18, iubitul meu 28(uite aici e o diferenta mare).si mamei mele nu-i place de el. e american...nu ma culk cu el din motiv ca nu ma simt gata. el intelege si ma sustine...insa tata tot nu stie nimic. .si daca afla va avea sau stop kardiak sau il omoara...

am hotarit sa mai asteptam ca sa fim sigur ce si cum e. .si apoi dupa ce termin liceul anuntam parintii... oricum n-o sa faca nimic rau daca-i spun gata... e al meu sunt a lui si ne iubim...

iti rekomant sa gindesti bine daca e ceva doar al tau si gata...esti tinara si el nu e primul ai grija sa nu faci prostii ...bafta

10 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Daca te gandesti ca va intelegeti, ca ti-ar place sa fie sotul tau, posibil. Si daca te gandesti ca pe la 18, 19 te casatoresti. Dar daca te gandesti ca pe la 22 cel putin, nu stiu daca va tine patru ani. Si apoi si pentru el, daca se gandeste sa se casatoreasca peste 2, 3 ani si tu nu esti dispusa la asta nu e bine. Timp pierdut. Eu nu incepeam o relatie daca eram sigura ca nu se putea finaliza cu casatorie. (Eu cred ca doar dupa casatorie e ok sa ai relatii sexuale.)

| r8driver a răspuns:

Poate tatal tau se va supara si mai tare sa afle de la altcineva, ca de aflat tot o sa afle antro zi nu.
Parerea mea ar fi sa-i spui tu despre relatie si sa-i explici cum ne-ai explicat si noua.
SUCCES

| g_7133 a răspuns:

Cred ca ar fi mai rau daca ar afla cine stie de unde. Mai bine ai vorbi tu cu el impreuna cu mama ta.

| Miha.Ella. a răspuns:

Si eu am cam aceiasi probleme ...eu am 15 ani big grin iar el aproape 20 big grin dar eu una inca nu le-am sp parintzilor. suntem impreuna de 4 luni si ne iubim fffffffff mult ...neam pus de acord sa nu le sp parintzilor mei pana la ce eu nu inplinesc 18 ani. iar viata sexuala el nu vrea sa nu mi-a incep pana la 17 ani mia sp ca el o sa ma astepte ca ma iubeste ffff mult.big grin parintzi lui ma cunosc dar doar din poze si sp lui. dar o sa ma intalnesc si cu parintzi lui chiar daca putin mi-e frica de reactia lor...eu una nu i-as putea sp tatalui...eu in situatzia mea prima data am sa vb cu mama si as rugao sai sp ea dar la inceput nu am sa le sp varsta lui pentru ca nu o sa fie de acord. dar cred ca ar fi bine sa vb si uh cu mama ta si sa ii sp ea. dar nu sa ii sp,, sotule vezi ca fata noastra are o relatzie cu un baiat mai mare cu 6 ani,, ar trebui sa-l faca sa intelega ca va iubitzi si nu va poat despartzi ...si dupa ai ar trebui ca tatal tau sa caute un mod in care sa afle si de la tine ...eu una asa as face big grinbig grinbig grin:d bafta ...ai multa de fapt avem ama2 big grinbig grinbig grin::*

| kjbh13 a răspuns:

Dragostea asteapta, asta este raspunsul dragostei... f-al sa astepte si vezi daca te iubeste si apopi parinti si nu stiu ce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Complicata treaba...mai asteapta. abia il cunosti. dupa ce o sa fii sigura ca treaba e buna cu el zii si lu daddy si prezintai-l.bafta draga! Mia

| cozz a răspuns:

laughingasa am patit si eu am 19 iar fosta prietena 16 diferenta de 3 ani! maiksa intelegea dar taiksu lua foc cand ma vedea in casa /laughing eu sunt un tip mai distrat nu m supar usor. laughing ma bufnea rasu cand vedeam ca se enerveaza... big grinbig grinbig grinbig grinnu era de acord cu mine da a fost de acord dupa ce m-am despartit de ea... sa aiba o relatzie cu un tip de 26 de ani cu 10 ani mai invarsta ca ea big grinbig grinbig grin pentru ca avea masina mai smechera ca a mea era inginer avea salariu eu ce aveam si eu de la parinti laughing a fost haios dar...asta e viata cand crezi ca totul bine vine pestele mare si te mananca big grin acum asa e moda fetele de 16 cauta baieti mai mari. dar nu e de rau ca stiu care e ideea... baietii se maturizeaza mai greu... iar fetele foarte repede... o fata de 16 ani nu poate fi cu un tip tot de 16 pentru ca nu e matur .asa ca isis gaseste un tp mai mai mare ca ea sa aiba km acceasi gandire acceasi idei big grinbig grin:v-am pwpat! asa ca spune-i adevaru tatalui tau... spune-i tata vreau sa fiu cu el pentru ca e un tip responsabil, dragut, atent, respectuos. cu tipi de varsta mea nu pot sa fiu pentru ca nu au aceste calitatzi pentru ca nu sunt maturi incearca big grinsucces!

| love_7643 a răspuns:

Parerea mea e sa ii spui tatalui tau decat sa afle de la alti si sa o iei la moaca apoi.Nu o sa iti fac nimic doar o sa zica ca e mare diferenta de varsta:d Succes:*

| alexandru_3595 a răspuns:

Asteapta un timp sa vezi cum merge relatia ta, si apoi spune-i si tatalui tau, daca afla de la toti neicanimeni nu e bine, spune-i ca il iubesti si ca el te iubeste. o sa te inteleaga tatal tau