| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relatie de 5 luni de zile. Totul a fost frumos pana cand el a decis sa ne despartim pentru ca nu e pregatit pentru o relatie serioasa.De fapt nici el nu stia ce vrea, mai clar.Eu inca sunt indragostita de el si l-am intrebat daca mai exista vreo sansa sa fim impreuna.Si el mi-a spus.Citez:"Offf e o intrebare ciudata..nu ma asteptam la ea. daca ar fi sa ma iau dupa cum sa simt cu tine si ce simt.da ar exista. daca ar fi sa ma iau dupa ce mi-am propus ..momentan nu ar exista ...nu o zic cu rautate, nu intelege gresit" L-am intrebat ce varianta alege si el a zis a doua ..pentru ca vrea sa cunoasca alte fete. poate cine stie o sa fie bine,dar asta nu inseamna ca o sa ma culc cu ele, pana la urma ultima cu care am facut-o ai fost tu si nu ma grabesc, nu asta caut ..si i-am propus dupa toata situatia asta ..sa fim prieteni cu beneficii.El a fost de acord si ne-am impus si niste reguli ..Gen el iese cu alte fete,eu ies,vorbesc cu alti baieti si in timpul asta facem sex impreuna,fara ca nimeni sa stie si daca e sa gasim vreunul dintre noi persoana potrivita, sa rupem legatura si ne vedem de viata noastra.Eu stiu ca el simte ceva pentru mine, la fel cum stie ca si eu am sentimente pentru el.Pare o joaca de copii.din care stiu ca unul dintre noi va iesi ranit.Imi asum riscul care e destul de mare si as vrea si o parere de a voastra.Credeti ca o sa fie bine,duce chestia asta undeva? Mentionez suntem destul de maturi, nu se pune problema de adolescenta... avem o varsta amandoi de 21, respectiv 23 de ani si eu cred ca si fata ca pot sa imi gasesc pe altcineva in timpul asta care sa ma faca fericita emotional, doar ca si fizic nu pot trece prin patul oricui ..cand stiu ca ultimul a fost el si am o conceptie destul de invechita asupra relatiilor sexuale ..nu ma pot culca cu oricine.O parere? Prieteniile cu beneficii duc intr-un punct anume?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu personal nu recomand asa ceva, ca fata te vei indragosti de acel prieten cu benefici plus ca isi faci mult rau, daca tu il iubesti il vei iubi si mai mult prin sex, pentru ca prin sex se creaza un hormon care da senzatia de indragostire http://vivanatura.ro/hormonul-dragostei-este-oxitocina/

plus ca asta e o aiureala gandeste-te ca asa poti rau altei persoane creazand ca tu il iubesti cand tu esti cu fostul, daca el nu vrea realatie putea sa spuna asta de la incept, ceea ce a facut a fost bataie de joc de fapt, nu vrei relatie nu incepe o relati simplu, parerea mea uita-l numai te milogi de el atata

| Emilian65 a răspuns:

Daca el nu te vrea, nu mai insista! El vrea altele, de tine s-a saturat.

| UnBroken2016 a răspuns:

Duce la prapad prostia pe care o aveti voi. Imi si imaginez peste ceva timp cand o sa gasesti un baiat de care iti place dar tu inca te culci cu ex. Dupa ceva timp el va afla ca atunci cand voi va cunosteati tu ti-o trageai cu ex si se va simti ca ultimul ratat si iti va da papucii si asa te vei simti si tu ca ultima ratata.

| Brigitta24 a răspuns:

Iti faci doar tie rau mai bine lasa-l. timpul le rezolva pe toate incearca sa iti petreci timpul altfel sa mergi la sala, orice altceva si il vei uita.dar nu te complica cu el ca nu merita nu lasa sa profite de tine.