| celmaifrumosdinlistata a întrebat:

Am vazut ca pe acest TPU. toate intrebarile sunt binevenite, de aceea as dori si eu sa primesc cateva sfaturi sincere in legatura cu "cazul" meu. O posibila relatie intre un cadru didactic si o eleva, e chiar asa ciudat, mai ales daca atractia e de partea ambelor parti? sa zicem ca e cat de cat ok, cu toate ca stiu ca ma vor contrazice multi, dar e o problema si varsta isi spune cuvantul in sensul ca persoana de care eu m-am indragostit, e cu aprokimativ 22 de ani mai mare ca mine, mai stiu si ca acum un an nu-l suportam pe tipul asta, dar vorba aia"De la ura la iubire nu-i decat un singur pas". insa e cam imposibil astept unele raspunsuri multumesc!

Răspuns Câştigător
| 80Cris a răspuns:

De la ura la iubire sau viceversa ( pentru oameni care au trecut prin viata si au niscaiva experiente amoroase ) sunt mai multi pasi!
Cu 22 de ani mai mare? Ar fi putut sa-ti fie tata! Ia-ti gandul! Nu te va duce la nimic bun! Cunosc un caz in care o eleva de liceu s-a indragostit de unul din profesorii ei si pana la urma s-au si casatorit, in schimb diferenta de varsta nu era asa mare si astfel de cazuri sunt foarte rare, sunt exceptii! Nu te minti si nu te amagi frumos!

10 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Vrei sa spui ca profului ii place de tine? si iti arata treaba aasta? nu ti se pare cam deplasat?

revenind la subiect, ar putea sa mearga, dar depinde cati ani ai, daca ai mai putin de 16 nu prea cred.

| Азбука a răspuns:

Tu si cu "Vecina de la doi", faceti pasiune pentru cate-un profesor laughing - al ei era de religie.

| foxi a răspuns:

E posibila relatia, dar e periculoasa pentru cadru didactic! cam mult 22 de ani. dar pana la urma merge!

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Mda ai putea insa este putin cam mare diferenta de ani

si ce vor zice toti ca esti cu profu?

ar fi o idee cu notelehee hee

in fine eu iti doresc numai bine si bafta

Răspuns utilizator avertizat
| CHINEZU097 a răspuns:

Soro e profesor iiiiiiiiihhhhhhhhhhhhhhh ce naspa de obicei elevii urasc profi nu-i iubesc bbbbbbbbbbllllllllllleeeeeeeeeeeaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhh

| DenysaLove a răspuns:

Eu il placeam anul trecut pe profu meu de istorielaughing
moa ce ma uitam la el toata ora :X:X:X:X

| sakura_3128 a răspuns:

Vorba aia, in dragoste si-n razboi totul se permite,, dar cu 22 mai mare ca tine sincer sunt sigura ca nu merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. Daca exista iubire,, Totul e posibil iubit'O.
Nu te lua dupa ori si cine care iti zice ca nu'i bine. ca nu stiu ce. ca nu stiu cum.
daca acest profesor te iubeste. si nu vrea de la tine doar o relatzie sexuala. "ceea ce nu è exclus" dar depinde de persoana. Poate fi foarte posibil. va stii cum sa te protejeze de raw ce ne inconjoara. si vei fii iubitha in mod mai special. parerea mea.::*>big grinbig grin

| ane_1907 a răspuns:

Sincer si eu am patit la fel adica sa ma atraga profesorul de sport bineinteles ca diferenta de varsta nu era asa mare ca in cazul tau si nimic nu conta din ceea ce imi spuneau altii ca eu sunt eleva si el profesorul meu credeam cu fermitate ca nu este nimic rau in ceea ce fac"iubeam " dar cu timpul au aparut greutatii si a iesit un mare scandal la scoala.bineinteles la tine intervine si diferenta de varsta care e cam mare... dar daca vrei ceva in viata lupta pentru acel "ceva"