| nury a întrebat:

Am visat 2 zile la rand ca sunt insarcinata de prietenul meu (nu e prima data cand visez asa)ce ar putea sa insemne?

18 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Ai visat ca esti "insarcinata de" prietenul tau. Ce te-a insarcinat sa faci?! Asa de unde sa stim ce inseamna visul?!tongue

Daca ai visat ca esti insarcinata, inseamna ca fie iti doresti asta, fie (cel mai probabil) iti e frica ca o sa se intample.

| Dizzydizz a răspuns:

Nimic. poate ai fost stresata de asta sau ai facut sex cu pr tau si iti e teama sa nu ramai insarcinata.
E absurd sa crezi in vise.deci stai lin nu se int nimic. Cel putin nu in lumea asta:*

| lyrics a răspuns:

De obicei visam ceva.pentru ca ne dorim prea mult.sau ne e teama de acel lucru.
tongue

Explicatii pentru visul: Sarcina

1. Sarcina
Daca visezi ca ai o sarcina este semn ca te poti bucura mai mult in compania unor prieteni sinceri.

laughing

| sasha a răspuns:

O sa primesti ceva vesti de la el nu stiu sigur dar cred ca bunehappy

| chandnisharma a răspuns:

Visele uneiri reflecta framgmente din vieti anterioare...sau pur si simplu grijile noastre

| tinkerBELL_2566 a răspuns:

Ca tu esti gravida - depinde de felul cum privesti posibilitatea de a avea un copil - teama, panica, libertate limitata, pierderea independentei sau, dimpotriva, asteptare, asumarea de bunavoie a responsabilitatilor, spirit ocrotitor, dorinta de a fi util;
- o alta femeie - idei, responsabilitati, imaginatie, inspiratie, mari resurse pentru a ajunge la rezultate favorabile, creativitate.

| ELD a răspuns:

Nu te lua dupa vise, asa puteai sa visezi ca te casatoresti cu Brad Pitt si crezi ca insemna cevalaughing)? Stai linistitahappy

| nury explică:

Am 16 ani! inca nu am facut dragoste cu prietenul meu! cum sa fiu insarcinata? nici nu imi doresc sa fiu si nici nu imi pun problema ca-s putea fi! atunci?batting eyelashes

| nury explică:

Cu prietenul meu, scuzati

| nury explică:

Am vrut sa scriu ''cu prietenul"! laughing) laughing)

| ----:anonim:--- a răspuns:

Ti s-a intamplat vreodata sa te gandesti la ceva anume in legatura cu prietenul tau? Sa te gandesti cum ar fi daca ati face dragostechatterbox? chestii de genu? daca da, si daca te-ai gandit de multe ori la asta, atunci cand adormi adanc si esti obosita subconstientul tau imbina elementele din realitate cu cele auzite chiar si cu cativa ani in urma.
Cat despre vis nu are rost sa te stresezi.Si eu am 16 ani, am prieten de 8 luni si nu s-a intamplat nimic intre noi desi am visat fel de fel de bazaconiioh go on.Nu are rost sa ma stresez atata timp cat nu am facut nimic.
Pupici!

| Nata_9789 a răspuns:

Probabil ca iti este foarte teama daca s-ar intimpla asta in realitate... si mie de multe ori mi se intimpla astfel de cazuri, cind mi-e frica ft... sau astept ceva cu nerabdare se intimpla de a visa aceste momente!

| RainBow_2697 a răspuns:

Esti insarcinata de prietenul tau? nu stii sa formulezi intrebarile corect? sorry.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e problema asa e mentalitatea doar vise care trec

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca e pacat sa te culci cu prietenul tau si tu iti dai seama in subcontient de acest lucru, si parca subconstientul tau, constiinta ta doreste sa-ti spuna sa nu mai faci asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eu pentru ca oricit va veti feri providenta isi va cere drepturile prin smulgerea unui suflet din neant.Sa-l cresti frumos.Succes.

| Berta a răspuns:

Pai nu inteleg, esti insarcinata de el, sau cu el? Oricum ceea ce trebuie sa intelegi e ca a fost un vis.

| NiceGirl998 a răspuns:

♥♥♥ pai poate ca o sa ramai insarcinata cu el intr-o zi (depinde de cati ani ai)!:d:♥♥♥