| Utilizatoare123 a întrebat:

Am visat un coleg din copilarie, prima iubire din liceu. Apoi mi-am amintit ca incercam sa vorbesc cu el, sa vedem daca ne placem. Era foarte diferit de ceilalti. Stateam uneori impreuna dupa ore, mergand prin padure, vorbind... La un moment dat i-am zis ca sunt foarte timida de fel. Si spunea ca stie cum sa ma ajute sa scap de timiditate. Ma pusese sa-l musc si cred ca voia sa ma sarute, iar eu am refuzat, crezand ca nu ma place, ca voia sa-mi dea sarutul doar pentru "a ma ajuta". Nu stiu daca am inteles bine sau daca el a inteles ce am vrut sa spun.

Nici in ziua de azi nu stiu daca chiar m-a placut sau doar a vrut "sa ajute". S-a racit mult dupa acea intamplare. Cand i-am urat la multi ani in acel an, a zis doar un "mersi" si la 2 ani dupa incident m-a sters din lista de prieteni. happy A ramas un mister comportamentul lui fata de mine. De ce credeti ca s-a intamplat asa?

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

A vrut si el sa te pupe si tu nu l-ai lasat. Ce atata mister?

| Utilizatoare123 explică (pentru wildthing):

Pai este mister din moment ce dupa refuz am continuat totusi sa vorbim. Si stia ca il plac mult.

| Simpatic a răspuns:

S-o fi suparat atunci cand nu l-ai lasat sa te sarute, el fiind fara experienta si naiv a vazut asta ca pe un refuz...nu s-a gandit ca erai mica de ani si timida...

acum numai are rost dupa ani si ani sa te gandesti ce o fi fost sau ce nu, traieste prezentul!

| dullcat a răspuns:

In mod clar nu era interesat sau nu avea curajul sa incerce altceva ca oamenii, adica o relatie. Dupa ce trec anii nu are sens sa despici firul in patru incercand sa descifrezi trecutul, de ce Cutarescu a actionat asa si pe dincolo.Doar iti irosesti energia si gandurile, nu merita.

| Miruna333 a răspuns:

Omul a fost refuzat, fiind si copil, normal ca l-a durut si a insemnat un lucru mare pentru el. Nu a stiut sa isi gestioneze emotiile, sentimentele si singurul lucru pe care l-a stiut in acel moment, a fost sa se indeparteze. Daca pentru tine, a ramas prima iubire, poate pentru el ai ramas,, primul refuz'' si de aici, de asta te-a si sters peste ani.