| Anca a întrebat:

Am vrut sa ma razbun dar m.am implicat mai mult decat trebuia.
Fostul meu, coleg cu mine, ne-am despartit acum mai bine de 3 luni. Ne vedeam in fiecare zi si nici nu ne salutam. Mi-a facut f mult rau, nu stiu cum de am mai reusit sa fiu chiar si amica cu el dupa toate cate a facut...De vreo 3 saptamani am reluat intr. un fel legatura. S. a intamplat sa ne petrecem noaptea impreuna, dar a doua zi era la fel ca inainte. Nu era nimic intre noi. Am simtit ca trebuia sa o fac. I-am demonstrat ca inca pot.
Ieri s-a intamplat inca o data ...si am impresia ca nu fac fata. Nu stiu cum ajungem unul in bratele celuilalt. Am incercat sa ma sustrag, sa nu. l mai vad... dar mediul ne tine in contact. Acum iesim impreuna in fiecare zi. Sora lui e prietena mea cea mai buna. Noi ne comportam tare ciudat. Cand suntem in public pare ca suntem simpli amici, cand ramanem singuri se schimba situatia. Nu stiu incotro ne indreptam. Ce sa fac? Ca nu fac fata situatiei. Incep sa ma implic iar si nu vreau sa-mi aduc aminte cum s-a terminat si cat de greu mi. a fost.
Ce mai vrea de la mine? Vrea sa stea tot timpul cu mine, ma suna sa iesim in fiecare zi, dar nici nu pare ca am fi din nou impreuna. Parca ii e frica si vrea sa o ia treptat. I-a spus surorii lui ca eu cu el tot impreuna o sa ramanem. Ce sa fac? Eu nu pot trai asa, dar nici sa nu-l mai vad deloc nu am cum.As vrea, dar n-am cum.
Un sfat pls sad

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E foarte posibil sa te foloseasca!

Ia-l deoparte si intreaba-l clar ce vrea de la tine! URGENT!

| Anca explică:

Desi nu suntem implicati nici unul in alta relatie, noi 2 nu ne.am intelege ca si cuplu. Suntem mult prea diferiti. El e mult prea imatur pentru gustul meu. Nu prea stie ce vrea de la viata, de la el, de la femei in general.
N-as putea sa-l descriu ...atat de schimbat-or e.
Eu sunt sigura ca nu ma iubeste. Poate a devenit putin dependent de mine din mai multe motive ...Pt ca am avut alt gen de relatie decat a avut el pana sa fie cu mine.
Nu stiu cum sa ies din asta ...Stiu ca imi era mai bine fara el. Si eu chiar am crezut ca l-am uitat. Desi fiind colegi inevitabil aflam tot ce face, cu cine, cand. Si cu sora lui am rupt legatura dupa ce m-am despartit de el, dar cand am reluat, a aparut si el intre noi.
Nu ma pot muta din facultate.desi ar fi singura solutie. Am avut chiar o alta relatie, in timpul asta, care nu a mers. Eu lui i.am spus ca inca sunt in relatia aia, ca sa nu creada ca sunt doar pentru el.
Desi m-am afundat rau de tot, iar...

| Anca explică:

Tyana, da e adevarat, sunt la medicina veterinara. Si este chiar greu. El imi lipsea sa-mi distraga atentia de la tot. M-as muta din grupa, dar m-am obisnuit aici si mi-e frica ca nu ma inteleg cu altii din alte grupe.
Dar eu una disper sa-l mai vad in fiecare zi. Pur si simplu nu pot sa scap de el daca sunt langa el minim 6-7 ore pe zi.

Sincera sa fiu nu mi s-a mai intamplat sa ma atraga extremele si niciodata nu m.au atras baietii de genul lui, asa plini de ei si extrem de instabili. Tot timpul am cautat un tata in relatii.

Cum sa ma comport mai departe, zi. mi te rog, ca orice fac parca tot la el ajung. Ce sa-i spun? Cum sa il tratez? Nu pot sta suparat pe el, desi am incercat, pentru ca nu ma lasa, ma face sa rad. Suntem exact ca soarecele si pisica. Ne vanam, dar in acelasi timp ne atragem.

| Anca explică:

L-am intrebat!
Nu mi-a dat nici un raspuns. E foarte ciudat totul. Pt ca noi parca am fi impreuna, dupa faptul ca, aproape tot timpul il petrecem impreuna, ca si atunci cand eram un cuplu. Ma suna, imi trimite mesaje, daca il sun raspunde imediat, vorbeste frumos. Aseara ma lua in brate prin oras :O
S-a uitat la mine in telefon :O Cand am primit un mesaj mi l-a luat din mana si m-a intrebat : " Cineºi ala? Tot combinatii ai inca?"

E gelos! Nu-l inteleg...

| Anca explică:

Soshy, te inteleg. Si la noi e la fel.
El ma intreaba mereu, daca eu il vad o persoana ciudata, daca este el anormal .Da...este...din pct meu de vedere si al majoritatii.

Daca rup legatura total cu el, as rupeºo si cu sora lui, care e cea mai buna prietena a mea.
Sunt intr-un alt oras la facultate si pot sa zic ca ei 2 sunt oamenii cei mai apropiati. Nu prea miºam facut prieteni pe care sa ma pot baza aici, doar cunostinte.
Cu ei 2 ma simt bine, ma simt eu. de aia am continuat.
Degeaba mentin prietenia cu ea, pentru ca el nu va renunta sa vina la intalnirile in 3.
Degeaba poate m-as muta din grupa, pentru ca suntem in aceiasi facultate. Intr. o seara a venit la mine si m-a sunat din fata usii. A zis sa deschid ca altfel se apuca de urlat pe scari. Era 12 noaptea. iºam deschis ce era sa fac.
Daca el nu renunta la mine, nu stiu cum sa renunt eu la el.
Daca ii sterg nr de tel, o sa ma sune el oricum. Daca mi-l schimb, il va lua de la colegi.

Nu pot sa. i spun in fata cat tin la el si ca vreau sa-l uit. Pt ca in fata lui eu incerc sa ma mentin pe pozitii si sa par indiferenta. El habar n-are ce dezastru e in mintea mea. El crede ca nu-mi prea pasa...
Mi-as face o alta relatie, dar n-as vrea sa sar asa intr-o relatie cu o persoana nepotrivita doar sa scap de el.
Nici nu e nimeni care sa-mi placa in mom asta si cu care sa vreau o relatie...

| tyana a răspuns:

Buna Anca! Eu cred ca cel mai bine ar fi sa discutati deschis, cu cartile pe masa cum s-ar spune, despre ceea ce se intampla acum cu voi.Fii sincera cu el si spune-i ca nu vrei sa mai suferi, ca nu vrei sa te atasezi din nou sau spune-i exact ce vrei de la el.Cum adica, in fata colegilor pareti amici dar cand ramaneti singuri se intampla ceva? Va comportati ca si cum ati fi amanti si va ascundeti de toata lumea.De ce sa faceti asta din moment ce nici-unul dintre voi nu e implicat in nici-o relatie? Daca te hotarasti sa pui punct relatiei, trebuie sa te indepartezi o vreme si de sora lui, pentru ca fiind prietene sunt inevitabile discutiile despre el, iar unei inimi ca a ta care inca iubeste(pentru ca e clar ca ce a fost nu s-a stins definitiv)ii trebuie doar un mic impuls pentru a reaprinde flacara.Fii hotarata si gandeste-te serios la ce vrei sa faci! Multa bafta.happy

| tyana a răspuns:

Nu e ciudat ca ne indragostim uneori de oameni cu care nu avem nimic in comun?happyNu ai cum sa iti schimbi facultatea, nici vorba de asta, dar incearca sa fii mai relaxata, axeaza-te pe lucrurile cu adevarat importante din viata ta. Din cate am citit esti studenta la medicina veterinara si din cate stiu e o facultate extrem de grea.
Gandeste-te la relatia cu el ca la o simpla etapa a vietii tale care va trece.Si apropo de extreme nu stii ca se atrag? Tu matura, el mai copil, pana la urma poate iese ceva frumos si de aici!happy

assiris
| assiris a răspuns:

Ai făcut marea greseala și te-ai culcat cu el. Pe de o parte ai devenit dependentă de el, pe de alta parte ai devenit "salteluța lui de vreme rea" și profita de aceasta, din aceasta cauză se comportă așa. După modul tău "oscilant" de a fi, pun pariu că va veni vremea cînd vor apare și regretele. Depinde de tine... și când vei ști ce dorești de la viață va apare și iluminarea...

| Crs a răspuns:

Cata coincidenta! :O fostul meu... care am fost colegi de clasa. am fost impreuna destul de mult. cu despartiri 2 ani... si in clasa dupa ceva timp am inceput sa fim mai distanti, de fapt el s-a distanta de mine. si eram parca doi colegi simpli sau chiar necunoscuti. dar cand eram singuri era iubitul perfect. chiar nu am mai suportat intr-un moment si m-am despartit definitiv de el, pentru ca imi faceam rau, mult rau! asa e cel mai bine.
si el e foarte imatur, poate m-a iubit. de fapt sunt sigura ca m-a iubit, dar a devenit totodata DEPENDENT de mine si eu de el, era gelos la icneput, dar dupa aia numai era.
" Suntem exact ca soarecele si pisica. Ne vanam, dar in acelasi timp ne atragem " asa eram si noi! straight face eram foarte diferiti! l-am evitat pe cat posibil, m-am mutat in alta clasa sa nu-l mai vad, i-am dat ignore pe mes, mi-am schimbat nr de tel sa nu ma mai sune si sa ma faca iar sa cad in bratele lui!
nici eu niciodata nu i-am inteles comportamentul. la telefon in fiecare seara imi zicea ca ma iubeste, mie imi dadea ca explicatie ca asa e el, ciudat, si ca nu poate de fata cu lumea sa se poarte altfel cu mine. dar mi se parea absurd sa ne comportam ca doi straini in public. eu am alta relatie acum si nu as renunta la ea din cauza lui. iar am facut o data greseala sa ma despart de prietenul meu actula pentur fostul dar a fost cea mai mare prostie din viata mea si o sa regret mereu. m-am inselat in privinta lui si l-am mai crezut inca o data ca se va schimba asa cum imi promitea mereu! sfatul meu este sa te muti in alta grupa, sa iti schimbi nr de tel, id, tot! sterge poze cu el tot ce iti aminteste de el si uita-l! prea mult rau iti faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il iubesti ramai cu el daca nu si e doar obisnuinta si asta cateodata e mai rea decat dragostea in sine