| andreirobert15 a întrebat:

am o amica din clasa a 1-a si acum suntem a 8-a, ieri i-am zis : vom fi amici si la liceu nu!?
( vom merge la licee diferite )
ea a zis : normal dar de ce intrebarea asta?
eu i-am zis : nu stiu, nu vreau sa te pierd!
azi la scoala nu a vorbit deloc cu mine, nici macar nu ma salutat!
ce are?
tin sa mentionez ca chiar nu vreau sa o pierd pentru ca ne cunoastem de foarte mult timp si usor usor am ajuns ca fim cei mai buni amici, ei ii spun totul!
iesim in parc, la cinema, etc!
ne comportam ca 2 iubiti doar ca nu suntem, acum 2 ani am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna si a zis ca e mai bine sa ramanem amici!
ce are de nu mai vorbeste cu mine?
funda!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Are si ea o pasa proasta, dar nici nu-i place ca esti insistent, atata timp cat ea nu-si doreste mai mult de la tine, decat sa fiti simpli amici.

| lpavel a răspuns:

Ei, ai speriat-o putin, nu era pregatita sa auda asta de la tine happy nu-i nimic, las-o putin in pace sa aiba timp de gandire, isi va reveni si se va intoarce la tine asta e sigur. Acum cat timp va dura asta nu stie nimeni, nici chiar ea big grin oricum tu sa nu faci pe suparatul fi cumva indiferent la ce se intampla iar primul pas oricat de mic ar fi spre tine facut de ea, continuati povestea dar cu pasi mici... happy Bafta!