| Pufi02 a întrebat:

Anul trecut in octombrie am cunoscut un baiat. El era recent despartit de prietena(1-2 luni) iar trecusem prin ceva aproape identic cu 3 luni inainte.Ne am apropiat pana cand am inceput sa avem sentimente unul pentru celalat si practic eram acolo unul pentru altu, vroiam sa luam lucrurile incet sa nu ne grabim.Nu am avut o relatie in adv sens al cuvatului pentru ca el era nesigur pe sentimentele lui, imaginea fostei lui prietene se bafa intre noi.Am observat ca tinea la ea si era normal dupa aproape 3 ani de relatie dar stiam ca tine si la mine.Intr-o seara am vb despre gandurile ce il apasau si mi a zis ca ceva il tine legat de ea l-am inteles si am hotarat sa ma dau la o parte a vb cu el despre asta la incept parea uimit chiar socat apoi mi a spus ca nu intelege cum pot sa il inteleg si sa fac sa ii fie lui bine chiar daca eu sufar, tot vb pe acel subiect eu am inceput sa plang si nu ma puteam opri.Am realizat cat il iubesc.Nu prea am mai vb de atunci ne am indeparat...cand vb ne certam era tot mai rece, suferea ingrozitor si eu la fel.In noaptea de anul nou ne am intalnit intamplator si nu stiam cum sa ma comport cu el am hotarat sa ne vedem la un suc.Si uite asa au urmat intalnirile.Parea totul bine dar intr-o zi m-a lasat balta si s-a intamplat si a doua oara nu stiam ce mai inteleg.prin aprilie a plecat din tara si culmea am inceput sa vb mai des si se vedea ca ii pasa de mine.Acum intr-o zi am vb si tot vb a ajuns la sub "noi", a realizat atunci ca nu l-am putut uita si ca am suferit mult. Aproape a inceput sa planga si mi a zis ca se simte un mizerabil si ca nu vroia ca lucrurile sa iasa asa si ca el nu s-a jucat el chiar m-a iubit. Dupa aeasta discutie vb zilnic, practic am creat o conexiune intre noi, ne chemam cu gandul. Mi a spus ca singura garantie in viata e moartea si poate ca intr-o zi va avea sansa sa repare greseala ce a facut-o.Acum cateva zile am vb si ma alinta cu "bebe", la fel ca pe vremurile bune, si acum e acasa in Romania. Iar eu ma intorc in tara duminica. Mi ar place sa ii spun ce simt, insa nu prea stiu cum, pentru ca nu vreau sa distrug prietenia care mai e intre noi.Imi puteti da un sfat cum sa il cuceresc din nou, si cum sa ii spun ce simt fara sa il pierd? Si va rog o idee:m-am gandit ca atunci cand ne vedem sa facem ceva special, sa nu uitam ziua aia, insa am doar cateva ideii, mi-ar place ca dupa ziua aia sa se indragosteasca de mine, vreo ideee? Fundabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| MescaMascalina a răspuns:

Cel mai frumos cadou pe care i l-ai putea face in ziua respectiva ar fi sinceritateabatting eyelashes. Fa-ti curaj, gandeste-te ca este o ocazie unica si spune-i deschis ce simti, fa-l sa isi dea seama ca il iubesti si ca acea conexiune care exista intre voi nu este una normala, cum ar fi intre prieteni, ci e ceva mai mult. Daca vrea sa isi repare greseala, atunci sa dea o sansa relatiei voastre:* multa bafta!

1 răspuns:
| alex96_8342 a răspuns:

Sex... e ca si cum ai fi dispusa sa faci orice pentru el si deomnstrezi asta big grin