| JustLiviu a întrebat:

Aproape de fiecare data cand merg pe strada exista persoane care rad de mine datorita felului cum arat. Mentionez ca sunt mai slab si nu prea arat de varsta mea, adica am o fata mai de copil, desi am 18 de ani straight face.
Stiu ca oamenii rad de mine pentru ca ii vad cum se uita la mine, si apoi susotesc ceva spre persoana sau persoanele de langa ei, apoi se uita si aceastea spre mine si incep sa rada straight face.
Chiar stau si ma intreb de ce le este asa de greu unor oameni sa isi vada de viata lor? Daca mergi pe strada de ce nu te gandesti si nu te concentrezi pe problemele ce te privesc pe tine, de ce trebuie sa iei la misto un om pe care nici macar nu-l cunosti personal si sa-l judeci dupa aspectul fizic?
Ce satisfactie bolnava iti ofera asta?
Ma gandesc ca oamenii au lucruri mult mai importante de facut decat sa se holbeze la mine? Sau nu?

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Oamenii sunt rai si cei fara caracter din asta se hranesc din a manca din gura aiurea ca sa nu spun mai urat.tu nu te lasa jignit de lucrurile astea, pune-ti in valoare valorile, fa ceea ce iti place si ceea ce te face pe tine sa te simti bine.cand se mai holbeaza la tine,uita-te fix in ochii lor si schiteaza-le un zambet mergand mai departe, arata-le ca nu iti pasa deoarece indiferenta doarewinking si inca ceva faptul ca arati mai tanar decat esti e foarte ok, cel putin pe viitor o sa-ti prinda f bine si eu am 20 de ani si mult imi dau 16 si chiar sunt mandra de asta la 25 de ani o sa par 21. noi suntem un caz sigur ca nu vom avea nevoie la batranete de operatii estetice ca vom parea mai tineri de la mama naturahee hee

6 răspunsuri:
| cOnTexT a răspuns:

Amice nu poti schimba lumea, ca asa e ea proasta si reahappy, mult prea rea. Incearca sa te schimbi tu daca vrei sa fie altfel sau nu poti face decat sa'i ignori

| paynehunter a răspuns:

Asa e in romania.Nu ai ce sa ii faci. Oamenii sunt asa de stresati, ca oricand o gluma poate fi binevita, fie ea una nesimtita.

| quest_6999 a răspuns:

Nu ii baga in seama, asa este in romania...si de mine mai fac misto oameni pe strada de mine ca ma imbrac larg dar nu ii bag in seama pentru ca asa ma simt eu cel mai bine si asa imi place sa ma imbrac

| mihaela_8638 a răspuns:

Sa nu-i bagi in seama ignora-i asa e lumea in loc sa isi vada de problemele lor vad p ale altorasad

| amaliax a răspuns:

Io zic ca esti paranoic happy si mai zic ca nu arati deloc rau incat lumea sa rada de tine happy in orice om exista frumusete! fii mandru de tine! si orice ar fi si orice ti s`ar parea, nu pleca fruntea in fata nimanui!

| Gesii a răspuns:

Nu contează părerea altora, dacă TU eşti mulţumit de tine.