| DenisaDenisa09 a întrebat:

De ce toata lumea spune ca sufletul conteaza? Ok,am inteles. Degeaba arati bine daca ai un caracter urat. Dar totusi, fetelor v-ati uita la un baiat care nu iese in evidenta cu nimic care nu este frumos? Nu. Asa ca nici baietii nu s-ar uita la fete fara forme, schiloade. Cred ca fiecare pentru conteaza si aspectul fizic cand te uiti prima data la o persoana, apoi o cunosti, sa ii vezi comportamentul, ca doar nu iesi cu sufletul pe strada, nu? Cine e de acord cu mine? Cine nu, sa argumenteze. happy

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E aiureala asta cu sufletul. Cum ai zis si tu, prima impresie se formeaza dupa aspect. In plus, un om cu suflet, degeaba are suflet daca nu e in stare sa-si ingrijeasca propriul corp. Frumusetea naturala e doar 30% din imaginea unei persoane, restul tine de comportament, vestimentatie si igiena. Cat despre atractie, conteaza stilul de viata, si modul in care isi petrece timpul 'afara' acea persoana. Un pasionat de jocuri pe calculator nu va fi niciodata atragator, desi poate e frumos si are un suflet bun, sincer, si toate alea. Altfel arata un sportiv, care arata puternic, energic, sau un pasionat de tuning auto, care isi petrece 3 sferturi din zi umbland prin oras cu prietenii, imbracat bine, si cu masina la fel de aratoasa. Persoanele sufletiste ar trebui sa se indrepte spre stiluri de viata mai moderne, daca vor prieteni, relatii... Dar nu e nici o regula, e o simpla alegere. In principiu nu poti plange o persoana care se inchide in casa, ca nu are la fel de multe satisfactii ca una care isi dedica tot timpul vietii sociale. Exista suficiente categorii sociale pentru toata lumea, iar de la majorat incolo, toate depind de noi. Odata ce ne-am nascut normali eu consider ca toti avem sanse egale pe toate planurile.

| LTAA a răspuns:

Fetele cauta baieti cu centrimetri in chiloti, nimic altceva.

| ElenaSA a răspuns:

Da, dar ce vezi tu frumos s-ar putea ca altuia sa i se pare urat. Fiecare cu gustul lui.

| Dannyofficial a răspuns:

Da fiecare om are ganduri diferite si gusturi diferite, nu-mi sta in caracter sa iti dau replica.