| Maxnonymus a întrebat:

Ar fi OK daca i-as compune un cantec fetei de care imi place?

31 răspunsuri:
| Ana_4223 a răspuns:

Sincer nu, fetele din ziua de azi nu mai apreciaza acest lucru laughing))
Nu prea se mai simt atrase de baieti sensibili slabi si timizi, asta denota faptul ca vrei sa-i compui un cantec.
Il poti compune, dar nu sa si il dai.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Ana_4223):

Ai nu zau. vorbeste pentru tine si nu generaliza.

| Ana_4223 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Logic ca sunt si exceptii, eu vorbesc in numele meu si al multor fete.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Ana_4223):

Gasca ta care se aseamana cu tine. Procentul de fete care apreciaza un baiat care le canta sau le si compune e chiar mare.

In al doilea rand esti absurda. Nu asculti baieti si barbati cantareti? Pe unul care te iubeste si canta doar pentru tine de ce nu l-ai asculta? Sa le transmiti la alde Smiley, Frank Sinatra si la restul cantaretilor ca in viziunea ta sunt niste momai.

Sau o fi o gaselnita mai mare sa canti asa intr-o doara pentru toata lumea, ca doamne fereste sa compui pentru o fata si sa-i canti ca esti clar o mamaliga.

Hai fii serioasa si mai analizeaza ce spui.

| Ana_4223 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

In primul rand nu ascult Smiley si muzica de rahat de la televizor.
Eu am fost sincera, mi-am exprimat parerea si nnu am spus nimic cu rautate.
Esti fata? Stii ce ne place noua si ce nu ne place? Nu prea cred.
NU ERA VORBA DE GASCA, ci in general.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Ana_4223):

Nu exista in general, exista milioane de femei cu gusturi extrem de diverse. muuuulte femei carora le plac barbatii sensibili, muuulte carora le plac cei amuzanti si copilarosi sau ma rog cu mult simt al umorului, muuule carora le plac aia fortosi si puternici, cele carora le plac chitaristii sau tobosarii, sau avocatii sau cowboy-ii.

Nu freca ridichea cu generalul ca lucrurile sunt atat de impartite si gusturile atat de diverse ca nu e cazul sa spui ca in general femeile prefera macho menii care nu canta si doar dau cu ciocanu in fiare si sunt plini de muschi si nu varsa o lacrima. Zau.

Tu stii ce-ti place tie si la o gasca de mamfleuze care ti se-aseamana fiindca altfel n-ar fi prietenele tale. NU vorbi tu pentru "general" restul sau "majoritatea' ca aberezi si rade lumea.

| Ana_4223 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Exista " in general " bineinteles ca daca n-ar exista n-ar mai fi in dictionar.
Te-am jignit? De ce ma jignesti? Report.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Ana_4223):

Unde vezi tu ca te-am jignit? te simti jignita?

exista in general acolo unde realitatea dovedeste asta. In general ziua e urmata de noapte. Nu intotdeauna fiindca la poli exista zi 6 luni si apoi noapte 6 luni

cand e vorba de gusturile femeilor in materie de barbati nu prea exista in general.

acu ia zi cu ce te-am jignit.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Ana_4223):

Am vrut sa zic desigur ca ziua e urmata de noapte in 24 de ore, in fine esti destul de inteligenta sa pricepi doar ca-ti place tie sa ma contrezi si sa generalizezi acolo unde nu trebuie.

Dupa cum vezi au mai spus deja doua persoane ca ar fi un gest frumos si de apreciat asa ca esti in minoritate.

| Polaris a răspuns:

Da, apoi postează aici să râdem de tine.

| Maxnonymus explică (pentru Polaris):

Du-te la munca. Polaris happy

| Polaris a răspuns (pentru Maxnonymus):

Nu mă poți obliga! 1
sdwegtge4w fuk teh systum
http://www.youtube.com/watch?v=VCqka5K4d5c

| Maxnonymus explică (pentru Polaris):

Ce? laughing
Amice, tu ce varsta ai?

| Polaris a răspuns (pentru Maxnonymus):

Am câți ani vreau eu să am, sunt... cine vreau să fiu.

Frutti Fresh. Mai tânăr. Mai efervescent.

| Maxnonymus explică (pentru Polaris):

Du-te la plimbare, bro.winking

| Polaris a răspuns (pentru Maxnonymus):

Totu' până la o limită, bro. O cauți cu lumânarea, bro.
http://i.imgur.com/s1qvZGd.jpg

| Maxnonymus explică (pentru Polaris):

Omu', in caz ca nu ai observat, tu ai venit aici cu cearta.winking

| TheAce a răspuns (pentru Maxnonymus):

Stai linistit, l-am raportat azi pentru vreo 50 de posturi, de maine nu va mai deranja pe nimeni pe acest sitehappy. It's all good.

| Maxnonymus explică (pentru TheAce):

Mercii. happy

| AlexanderAdrian a răspuns:

Sincer depinde de fata. Sunt enorm de multe fete atrase de chitaristi de exemplu, apreciaza si se simt practic inmuiate si emotionate de un tip care le canta ceva la chitara si vocal. Nu toata lumea da peste insensibile maneliste (asta cu directie la raspunsul generalizator de mai sus).

Daca esti sigur pe vocea ta si eventual mai canti si la chitara, by all means, compune-i ceva. Fii foarte atent la cuvinte, nu te apuca si compune bazaconii in romana, mai bine te bagi la engleza daca nu esti prea... poet. In engleza e putintel mai simplu sa impresionezi. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi frumos, chiar daca o sa i se para amuzant, nu lasa asta sa te schimbe, poate si varsta. Cand o persoana e speciala pentru tine, vei simti sa-i oferi ceva special.
Acum cateva ore am facut si eu ceva legat de un cantec pentru o femeie, doar ca s-o fac sa rada. Si stiu ca-i place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,dar sa-i si placa cantecul happy

| MiruD a răspuns:

Ar fi minunat.happy

| HaKa93 a răspuns:

Daca ai inspiratie nu ezita. numai sa fi sincer in ceea ce scrie

| Valleria a răspuns:

Daaaa! Ar fi extraordinar!
(principalu sa fie frumos.)

| Hinata1999 a răspuns:

Sincer depinde de fata. Mie mi se pare tare dragut din partea ta sa faci asa ceva. S-ar simtii apreciata. Spor la compus!

| diaadb a răspuns:

Hmm, oarecum s-ar simti bine gandindu-se ca tu l-ai facut special pentru ea. dar nu ar fi atat de,, fericita'' adica nu prea ar da importanta. Majoritatea sunt asa, poate pare incantata dar in interior crede-ma ca nu ii va pasa asa tare.:*Dar depinde de fata, merita sa incerci. succes

| TudorGamer a răspuns:

Depinde de fata! eu zic ca da! va aprecia gestul deoarece este ``unic`` si se va gandi la originalitate! Mult Noroc si fii curajos!

| ZeRoxy a răspuns:

Depinde cum e fata. Daca este mai romantica si copilaroasa atunci da. Daca este mai extravaganta mai serioasa atunci nu.

| AnDrEii11 a răspuns:

Da si sunt sigur ca o sa ii placa.P S duo intr un loc mai special