| aney a întrebat:

Ar trebui sa devin ingrijorata vazand ca prietenul meu in fiecare seara ramane pana tarziu in fata computerului? Nu chateaza, cel putin asa ma asigura, dar totusi e ingrijorator, caci sta pana la 1 ori 2 noaptea.
Zice ca e unicul sau moment de relax vazand faptul ca lucreaza de dimineata si pana seara, si face si naveta ca sa ajunga acasa. Dar imi vine spontan o intrebare: - eu nu fac parte din peisaj? Daca nu e computerul, e televizorul cu meciurile. Eu cam ma plictisesc uneori. E mult mai prezent cand nu e langa mine, ma suna, imi trimite mesaje, ma alinta la telefon. Am incercat sa ii spun ca nu e tocmai normal. Nu prea m-a inteles. Nu stiu ce sa mai fac. Ce ma sfatuiti? nu vreau sa il presez, dar nici sa se inrautateasca situatia nu accept. Adaug doar faptul ca nu se trateaza de lipsa de sex, cel putin din punctul asta de vedere nu avem probleme.

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Primul meu iubit, cu care miºam pierdut 3 ani, facea exact acelasi lucru.
Stii ce-mi pare rau?! Ca lºam suportat 3 ani.
Anii aia nu o sa mi aduca nimeni inapoi si cand mºam despartit de el mºam simtit atat de libera de parca cineva miºar fi luat streangu de la gat!

Eu in locul tau, avand in vedere situatia si cunoscand-o f bine, te-as sfatui sa incepi o noua viata fara el.
Pt ca tu, in casa aia, oricum esti doar mobilier.
Cat timp nu ii vei cere socoteala, va fi ok. El isi vede de ale lui, tu taci.
Cand vei incepe sa-i reprosezi o sa faca urat ai sa vezi. Si o sa ajungeti la certuri pe care acum nu ti le poti imagina.

Vei devenii frustrata, el tot mai nervos. si o sa vezi unde se va ajunge.

Stii ...aia nu e viata.
Imagineaza-ti pentru cateva clipe, ca ai un iubit care in weekend, in loc sa se aseze in fata calc, iti spune : Hai sa plecam la munte!

De la el n-ai sa vezi. Singura lui preocupare in timpul liber e calculatorul.
Asa imi zicea si fostul : lucrez toata ziua, asta e relaxarea mea.

O sa devii din ce in ce mai frustrata si singura care pierde, esti tu.

3 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Parerea mea ca multi oameni din tara asta, nu stiu sa vorbeasca cu un partener, sa se intalneasca cu prieteni, ci doar stau prostiti in fata televizorului sau pe net. Daca nu face planuri de casatorie cu tine doar te foloseste, ca pe langa TV sa aiba si felul numit sex.

| craniul a răspuns:

Cred ca ar trebui sa petreci mai mult timp cu el si poate stai cu el pe mess sau uite-te si u la meciuri devii microbista poate in felul asta iti va da afectiune mai multa

| ungurubulan a răspuns:

Cred ca trebuie sa faceti ceva nou pentru relatia voastra e o plictiseala banuiesc. inrest nu trebuie sa te ingrijorezi.