| anonim_4396 a întrebat:

Ar trebuii sa ii spun fetei de care imi place ca am visat-o?
Deci,de ceva vreme vorbesc cu o fata.Ea sta in cealalta parte a tarii, deci nu ne-am intalnit niciodata in realitate, dar de doua saptamani vorbim zilnic. Urmeaza ca vara asta sa vine la mine in oras.Aseara am avut un vis cu ea, destul de lung dar am sa incerc sa il scurtez cat de mult pot.
Eram in vacanta cu familia la un hote, si la un moment dat am coborat sa merg la piscina.Acolo am vazut-o pe ea(eu nu aveam idee ca si ea e la hotelul ala), m-a salutat, si dupa am vorbit toata ziua.Cum vorbeam de toate prostiile,i-am spus ca imi plac benzile desenate,iar ziua urmatoare venise la mine in camera cu o cutie plina cu benzi desenate laughing))). Dupa am mers cu ea la un mall si a vazut o bluza care i-a placut foarte mult.A vrut sa o cumpere dar nu avea atatia banii,si ne-am intors. Dupa ce am lasat-o in camera ei,m-am intors la mall si am cumparat-o eu, dar nu am mai apucat sa i-o dau ca m-am trezit.
Intrebarea mea este:Credeti ca ar trebui sa ii povestesc de visul asta? O sa i-se para dragut, sau o sa par un ciudat?

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

O să i se pară drăguț, îi demostrezi oarecum, că te gândești la ea, fiindcă visele au o legătură psihologică.
Probabil ai auzit și tu vreodată că dacă te gândești la ceva atât de mult, ajungi să visezi lucrul respectiv.
Bine, nu mă refer și la visele când îți visezi mătușa pe care n-ai vizitat-o de nu știu când și nici măcar nu te gândești prea mult la ea.

Mi s-a întâmplat de o grămadă de ori să visez o anumită persoana care înseamnă mult pentru mine. Câtedată mi se pare frustrant și câtedată, la fel ca și tine, mă întreb dacă nu par ciudată povestindu-i-le.
Dar nu.
Așa că îi poți povesti liniștit.

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Cred ca ii va placea ce ii spui si va fi foarte dragut si amuzant.