| antonelk a întrebat:

Are ceva daca is minora si vreau sa merg la ginecolog dar fara mama? adica sa merg singura? ma primeste? si cat o costa?batting eyelashes

8 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Peste 16 ani s-ar putea sa te primeasca. Ar trebui totusi sa mergi cu o prietena care sa fie majora daca ai peste 16 ani. Daca ai sub, nu cred ca te primeste. Pretul difera in functie de orasul in care stai, cabinetul la care mergi, medicul etc.

| Psihoyounger a răspuns:

Nu cred ca te va primii. Ia-o pe mama cu tine. Vei scapa de probleme chiar daca iti este rusine.

Bafta!

Psihoyounger

| snepy a răspuns:

Du-te cu mama ta sau cu o prietena majora sau cu iubitul

| adiuca a răspuns:

Du-te linistitawinking eu am fost la 15 ani singura, sa ma conving ca nu sunt insarcitana dupa mai multe teste de sarcina neclare... consultatia a fost 50 lei plus testul de sarcina pe care mi lau facut acolo 15 lei deci 65 lei...

| adiuca a răspuns:

Nu, nu m-a intrebat nimic, pur si simplu m-a luat la el in cabinet m-a intrebat cu ce scop am venit, era barbat de vreo 35 de ani 40 maxim si sunt din craiova, si i-am spus de ce am venit i-am spus si varsta nu a zis nimic mi-a zis doar sa folosesc prezervativu si ca numi recomanda de acum anticonceptionalele ca nu fac bine si sunt mica de ele...atat mi-a facut controlu am platit si atat...

| antonelk explică:

@adinabubulina pai si cand te`ai dus nu te`o intrebat de parinti nimic ca unde is sau ceva? laughing

| sweety_1169 a răspuns:

Te primeste dar ia ti o prietena cu tine, nu costa mult, aici chiar e gratuit la policlinica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie pentru un bilet de trimitere la ginecologie şi nu mai plăteşti consultul.
Dacă te duci fără trimitere, te costă între 30 ron şi 50 ron.
Te duci cu cine vrei, nu este obligatoriu să te duci mama ta. Poţi merge cu o prietenă de încredere (nu trebuie să ştie toată lumea!) sau prieten, colegă, etc.
Sănătate.
Pa, pa.