| CristianPetre2002 a întrebat:

Are cineva de aici relatie cu cineva de la el din familie, gen verișoară?

Răspuns Câştigător
| Invictusman a răspuns:

Nu, doamne ferește nu sunt cu incestul.
Dacă prin absurd cineva chiar are de pe aici cu siguranță nu o sa împărtășească acest lucru cu tine/cu noi, sau o spune sub forma sarcastica.
Dar în realitate se întâmplă din păcate și asa ceva.

9 răspunsuri:
| CristianPetre2002 explică:

Wtf ????

| Invictusman a răspuns (pentru CristianPetre2002):

Ți am spus ca o sa ți sa răspundă sub forma de sarcasm. Nu lua în seama astfel de răspunsuri ca sunt la mișto.

| Musca88 a răspuns (pentru Invictusman):

Bine ca esti tu destept sa-l informezi domnule, te aplaud

| Invictusman a răspuns (pentru Musca88):

winking

| tudorvolcano a răspuns:

În străinătate, am prieteni marocani care sunt rezultatul unei căsătorii incestoase între veri. E destul de comun la ei.

La noi în România, regulile împotriva incestului sunt destul de stricte, și de obicei ne luăm după canoanele bisericești, care spune că abia de la verii de gradul 3 se poate face cununie, dar nici aceasta nu este indicată.
Probabil printre romi, endogamia a dus și la căsătorii între veri, în special în locurile cu populație mai mică. Nu degeaba romii sunt aproape identici genetic, cu 2 țigani din două părți diferite ale țării, care nu se cunosc între ei, putând avea atâtea clade din genom în comun pe cât au 2 veri de gradul la noi românii. Tocmai și de aceea suferă foarte des de malformații. Dar totuși, cred că căsătoriile între veri au devenit și la ei tabu în ultimele 100-200 de ani, iar relațiile incestoase din trecut au dispărut în istorie, despre care nu s-au scris foarte multe.

Strămoșii noștri indo-europeni, din ce am făcut cercetare, am ajuns la ipoteza că practicau căsătoria între veri ca standard, pentru a păstra averea în cadrul familiei, pentru că fetele nu puteau moșteni averea, și dacă o familie avea numai fete, averea trebuia să fie transferată după moarte nepoților băieți de pe fratele bărbatului.
Grecii antici aveau o lege, când doi frați aveau câte un copil, un băiat și o fată, băiatul și fata trebuiau să se căsătorească obligatoriu. Cred că această lege era văzută ca soluția unui potențial conflict de interese financiare.

| Mayhem666 a răspuns:

INCEST hahaha.

Da frate, eu ma *** cu bunica.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Doar o "distractie" ( mai multe de fapt laughing ) cu o verisoara. Plus de asta cunosc prieteni si colegi care au avut realtii intime cu verisoarele lor si le-au luat la rand pe toate, ba se faceau si recomandari de la unu la altul si daca fetele voiau se incerca si cu altul ( un caz stiu sigur si garantez oricat de fabulos ar suna... un coleg si-a facut posta verisoara ) si nu vad nimic gresit in asta atata timp cat nu rezulta copii. Deci daca nu copii pune protectia si da-i tare

| doctorandus a răspuns (pentru Invictusman):

Https://customercare.23andme.com/......ationships

Am o verisoara de-a doua, daca am dori sa avem o relatie, ne putem chiar casatori legal. Avem in comun 2.6% din ADN.