| Girly97 a întrebat:

Ce relatie are verisoara tatalui meu cu mine?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E matusa de gradul 2, iar tu nepot de gradul 2.

Daca ar fi sora tatalui, atunci ti-ar fi matusa, iar tu nepot (de gradul 1).

| Freya1 a răspuns:

Iti este matusa

| SG1995 a răspuns:

Ti-e matusa.

| AnastasiaK a răspuns:

DonnaAlba, iti recomand sa mai dai pe la scoala si sa pui mana pe niste carti ca deja ma ia durerea de cap pe mine cand iti vad raspunsurile. Relatia reprezinta o conexiune, o legatura, un raport, etc. Exista inclusiv relatii de prietenie, relatii interumane, relatii familiale, relatii de productie, relatii diplomatice...relatiile pe care le-ai avut tu ca sa treci clasa...d-astea laughing

Răspuns utilizator avertizat