| ingerassecret a întrebat:

As avea nevoie de niste sfaturi de la voi ca numai stiu ce sa fac, sunt confuzasad.
Acum vreo 2 saptamani am cunoscut un baiat.Recunosc ca mi-a placut asa de el cand l-am vazut si lui i-a placut de mine.Am mai iesit pe afara cu el si la cateva zile de cand tot ieseam mi-a cerut sa fim impreuna.I-am spus sa ma lase sa ma gandesc si a 2 zi i-am spus ca vreau sa fim impreuna.Suntem de 3 zile impreuna dar am observat ca nu are nici un gest, nu ma tine in brate, nu ma saruta asa cum o facea fostul meu prietensad.
De fostul meu prieten a trecut ceva timp de cand numai suntem impreuna dar inca ii simt lipsa.A fost primul meu prieten.
Pe langa asta a aflat si fostul meu prieten ca am alt prieten.Mi-a urat bafta si sa ne intelegem bine.De cate ori trec acum pe langa el se uita la mine ciudat, mai se baga in seama cu mine pe mess pe diverse motive, mai ma suna etc.
Nu stiu de ce ma simt asasad.
Incep sa il plac pe acest baiat cu care sunt impreuna dar nu il inlocuieste pe fostul.
Ce ma sfatuiti sa fac?
Chiar am nevoie de niste sfaturihappy

Răspuns Câştigător
| Chiorix a răspuns:

Bună! Eu cred că ar trebui să rămai cu acest băiat. Poate aşa îl vei uita. Ştiu că e greu dar toţi am trecut prin asta.Vei trece peste. Încarcă să nu mai vorbeşti cu fostul ca să poţi să îl uiţi pentru că nu poţi uita pe cineva dacă îl vezi şi vorbeşti cu el zilnic.

Baftă!

3 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

Buna.
Simti asta pentru ca e primul baiat si pe care l-ai iubit si in legatura cu actualul, daca nu te saruta el, saruta-l tu sau spune-i ce te deranjeaza.
Bafta

| Terminatorul2 a răspuns:

PAi poate ca e timid eu stiu, totusi nu sinteti impreuna nici de o saptamana, mai dai putin timp sa isi faca curaj si ai sa vezi ca o sa faca exact ca fostul, dar nu te astepta sa il uiti pe ex pentru ca prima dragoste nu se uita niciodata, eu si acum ma chinui sa o uit pe prima

| val18 a răspuns:

Pai eu cred ca inca mai tii la fostul si vrei ca si actualul tau prieten sa fie exact ca el adica sa faca aceleasi gesturi ca si el si sa iti vorbeasca si sa te alinte la fel ca ex-ul big grin eu zic ca sa incerci sa il acepti pe actualul prieten exact asa cum este el si sa nu il mai compari cu exul! incearca sa vb cu el si sa ii spui ca ai vrea sa fie ma "cald" cu tine! sau daca nu... impacate cu exul big grin